Кабмін схвалив механізм стимулювання створення індустріальних парків

Кабмін схвалив механізм стимулювання створення індустріальних парків

Засновники індустріальних парків отримають безповоротні кошти у сумі до 150 млн грн на будівництво інженерно-транспортної інфраструктури або на підключення до електромереж.

Про це відповідне рішення повідомив Прем'єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання уряду, передає Укрінформ.

«Затверджуємо механізм стимулювання створення індустріальних парків. Зокрема, засновники парку отримають безповоротні кошти на будівництво інженерно-транспортної інфраструктури або компенсацію витрат на підключення до електромереж. Це сума до 150 млн грн, що покриватиме до половини витрат, а для деокупованих територій – до 80% витрат», – сказав глава уряду.

Він поінформував, що на сьогодні в Україні зареєстровано 81 індустріальний парк.

«Очікуємо, що процес прискориться, і ці майданчики залучатимуть значні обсяги внутрішніх та зовнішніх інвестицій», – підкреслив Шмигаль.

Крім того, уряд ухвалив рішення для залучення позики від Банку розвитку Ради Європи на суму 100 млн євро задля реалізації проєкту «НОМЕ. Компенсація за знищене майно».

Як повідомляв Укрінформ, у Мінекономіки наголосили, що розвиток індустріальних парків – важлива складова економічної політики підтримки українських виробників у межах програми «Зроблено в Україні».

У державному бюджеті на 2024 рік на виконання програми розвитку індустріальних парків закладено 1 мільярд гривень.

Фото: Денис Шмигаль / Телеграм

www.ukrinform.ua