Голова Національного банку України Андрій Пишний та міністр фінансів Сергій Марченко підписали Кредитну угоду до програми Ukraine Facility.
Про це у Фейсбуці поінформувала пресслужба НБУ, передає Укрінформ.
«Сьогодні документ також був підписаний партнерами з Європейської комісії. Кредитна угода дасть змогу Україні залучити у 2024 – 2027 роках до 27 мільярдів євро для підтримки державного бюджету країни із загального обсягу в 50 млрд євро інструменту ЄС Ukraine Facility», – йдеться в повідомленні.
Зазначається, що кошти, отримані за цією угодою, забезпечать передбачувану та гнучку підтримку українській державі, адаптовану до безпрецедентних викликів, спричинених війною з РФ.
У НБУ пояснили, що вже найближчим часом після набуття чинності цією угодою Україна також отримає від ЄС 1,9 млрд євро безумовного фінансування.
У Нацбанку нагадали, що 14 травня Рада ЄС схвалила План для Ukraine Facility, розроблений Україною спільно із європейськими партнерами, розрахований на 2024-2027 роки.
Цей план містить перелік структурних реформ на цей період, спрямованих не лише на відновлення та відбудову, але і на просування України на шляху до ЄС та підтримку євроінтеграційних процесів у державі.
«Водночас план – це не вичерпний перелік усіх коротко- та середньострокових запланованих реформ. Це лише частина планів уряду», – пояснили у НБУ.
У Нацбанку нагадали і про те, що 6 червня Верховна Рада ратифікувала Рамкову угоду між Україною та ЄС щодо спецмеханізмів реалізації фінансування ЄС України згідно з інструментом Ukraine Facility.
Ця угода була підписана сторонами наприкінці травня та визначає принципи фінансової співпраці між ЄС та Україною, зокрема щодо управління та контролю використання коштів у межах Ukraine Facility. В установі зазначили, що угода офіційно запустила виконання Плану України.
«Ukraine Facility включатиме три ключові компоненти: 1) пряма підтримка державного бюджету (38,27 млрд євро, з яких 33 млрд євро у формі кредитів та 5,27 млрд євро у формі грантів); 2) спеціальний інвестиційний інструмент для покриття ризиків у пріоритетних секторах (6,97 млрд євро); 3) технічна підтримка в здійсненні реформ, а також покриття відсотків за кредитами, в тому числі отриманими раніше (4,76 млрд євро)», – поінформували у НБУ.
В установі заявили, що транші надходитимуть один раз на квартал за результатами виконання індикаторів Плану для Ukraine Facility та їх позитивної оцінки Стороною ЄС. Загалом у цьому році очікується близько 16 млрд євро бюджетної підтримки за програмою.
Як повідомляв Укрінформ, Прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що від початку року Україна залучила 11,8 млрд доларів зовнішнього фінансування, цього місяця очікується надходження 1,9 млрд євро в межах програми Ukraine Facility.
Коментувати