Дослідники дійшли висновку, що вино все ж може бути корисним для здоров’я.
Взаємозв’язок між вином і здоров’ям став предметом інтересу не тільки в останні кілька років. Протягом багатьох століть одні культури вихваляли користь алкоголю, а інші вважали вино, пиво та міцні напої наркотиком, який слід суворо контролювати, а то й повністю заборонити.
Видання The drinks business пише, що наукові дослідження підтверджують позитивний вплив вина, особливо червоного, на різні аспекти здоров’я людини.
Користь для серцево-судинної системи
Червоне вино часто асоціюється з користю для здоров’я серцево-судинної системи, насамперед завдяки його протизапальним властивостям і наявності таких сполук, як ресвератрол.
Відео дня
Дослідження, проведене Університетом штату Айова, показало, що помірне споживання червоного вина здатне зменшити кількість вісцерального жиру, пов’язаного з підвищеним ризиком серцевих захворювань.
Крім того, доведено, що червоне вино допомагає регулювати рівень холестерину. Дослідження, представлене на конференції Європейського товариства кардіологів, засвідчило, що як червоні, так і білі вина можуть призвести до значного поліпшення рівня холестерину за умови помірного споживання поряд із регулярною фізичною активністю.
Кров’яний тиск
Флавоноїди, які містяться в червоному вині, відіграють найважливішу роль у зниженні артеріального тиску. Згідно з дослідженням, проведеним під керівництвом професора Аедіна Кессіді з Університету королеви Белфаста, вживання трьох келихів червоного вина на тиждень може значно знизити кров’яний тиск.
Цей ефект пояснюється взаємодією флавоноїдів з мікробіомом кишківника, який посилює кардіопротекторні властивості цих сполук.
Здоров’я кісток
Дослідження, проведене серед літніх людей, показало, що ті, хто помірно вживав біле вино, мали вищу мінеральну щільність кісткової тканини, порівнюючи з тими, хто пив інші види алкоголю, включно з червоним вином і пивом.
Цей висновок дає змогу припустити, що біле вино може відігравати певну роль у підтримці здоров’я кісток і профілактиці таких захворювань, як остеопороз.
Регулювання рівня глюкози
Дослідження, опубліковане в журналі Annals of Internal Medicine, засвідчило, що помірне споживання як червоного, так і білого вина може поліпшити регуляцію рівня глюкози в людей із діабетом 2 типу.
Профілактика раку
Ресвератрол, сполука, що міститься в червоному вині, активно вивчається щодо його протиракових властивостей. Дослідження засвідчили, що ресвератрол може допомогти знищити аномальні клітини, які призводять до раку, особливо в разі раку кишечника.
Дослідження, проведене Інститутом Гюстава Руссі у Вільжюїфі (Франція), показало, що ресвератрол у поєднанні з аспірином знижує виживаність тетраплоїдних клітин у культурах пухлин раку кишечника людини. Було показано, що така комбінація допомагає знищити клітини, що спричиняють генетичну нестабільність і пов’язані з розвитком раку.
Крім того, вчені з Даляньського медичного університету в Китаї припустили, що ресвератрол може уповільнювати ріст ракових пухлин.
Профілактика деменції
Помірне споживання вина також пов’язане з перевагами когнітивного здоров’я, зокрема з профілактикою деменції. Антиоксиданти, що містяться у вині, відіграють важливу роль у зниженні запалення та окисного стресу, які є ключовими факторами в розвитку когнітивних порушень.
Дослідження засвідчили, що ці антиоксиданти допомагають підтримувати здоров’я мозку і запобігати виникненню деменції та інших нейродегенеративних захворювань.
Довголіття
Дослідники припускають, що фармацевтичні сполуки, які містять ресвератрол, одного дня можуть бути використані для лікування і профілактики захворювань, пов’язаних зі старінням, що відкриває перспективні шляхи для збільшення тривалості життя.
Було доведено, що соціальне вживання вина в помірних кількостях також відіграє вирішальну роль в успіху “блакитних зон” світу, де середня тривалість життя найвища.
Раніше УНІАН писав, чи призводить вживання алкоголю до набору ваги.
Коментувати