За пів року закупівлі через Prozorro Market перевищують обсяги за весь минулий рік – Свириденко

За пів року закупівлі через Prozorro Market перевищують обсяги за весь минулий рік - Свириденко

Понад 1,3 мільярда гривень від початку року держава заощадила при купівлі товарів широкого вжитку через електронний каталог Prozorro Market і це більше, ніж за весь 2023 рік.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба Міністерства економіки.

Зазначається, що від початку року через Prozorro Market уклали 29 тис. угод на придбання товарів загальною вартістю 9 млрд грн. За перше півріччя 2024 року е-каталогом скористались 6 тис. замовників.

"Prozorro Market залишається найбільш зручним та доступним майданчиком, який дозволяє замовнику та виробнику швидко знайти один одного. Збільшення популярності інструменту надзвичайно важливе, особливо таке значне — лише за пів року закупівлі через Prozorro Market перевищують обсяги за весь минулий рік", – наголосила перша віцепрем’єр-міністерка – міністерка економіки України Юлія Свириденко.

За її словами, завдяки цьому інструменту держава заощаджує кошти. По-друге, Prozorro Market дозволяє бізнесу продавати товар швидко та за прийнятними конкурентними цінами, які визначає сам виробник.

Prozorro Market працює за принципом інтернет-магазину для закупівель за кошти платників податків. Основну частину інструменту адмініструє державна установа «Професійні закупівлі».

Замовник може зайти у систему через один з електронних майданчиків, обрати необхідний товар та оголосити процедуру в декілька кліків. У середньому, закупівля через електронний каталог триває 9 днів – втричі швидше, ніж при відкритих торгах на Prozorro.

Найчастіше у першому півріччі цього року публічні замовники купували через Prozorro Market продукти харчування, паливо та безпілотні літальні апарати.

Як повідомлялося, близько пів тисячі державних закладів придбали через каталог Prozorro Market генераторів на загальну суму майже 60 млн грн.

www.ukrinform.ua