Як вирахувати маніпулятора: найпопулярніші фрази і тактики

Завуальована критика часто є “родзинкою” для маніпулятора / фото ua.depositphotos.com

Психологи виділяють п’ять фраз та тактик, які у спілкуванні часто використовують маніпулятори. Одна з них – образа, замаскована під комплімент, пише hackspirit.com.

Фрази, які використовують маніпулятори:

“Ви набрали вагу/змінили макіяж/змінили стиль?”. Британське дослідження жіночої дружби виявило, що люди, які маніпулюють, використовують такі інструменти, як критика, щоб завдати небезпечного удару по вашій впевненості. Вони роблять цей крок, щоб утримати вас на хиткому ґрунті, роблячи вас більш сприйнятливими до їхнього проблемного впливу і контролю.

“Думаю, мої почуття не мають значення”. Вищезгадане дослідження жіночої дружби заглибилося у ще одну поширену тактику маніпуляторів – надмірна драматизація, як спосіб узяти ситуацію під свій контроль і змусити вас зіграти в його драму. Така поведінка означає, що вони не просто висловлюють невдоволення, вони на 100% намагаються викликати одне почуття – почуття провини з великої літери.

Відео дня

*Мовчання*. Дослідження, проведене в США, показало, що, якщо хтось дратує вас мовчазною поведінкою, він майже напевно намагається вами маніпулювати.

“Сподіваюся, ти знаєш, що ти найкраща людина у світі”. Іноді компліменти – інструмент №1 в арсеналі маніпулятора. Це тактика відволікання уваги від більш серйозної проблеми. Зовсім недавнє австралійське дослідження вивчило цей феномен. Дослідники виявили, що люди, які найбільше маніпулюють, схильні “підбадьорювати і робити компліменти, щоб вплинути на поведінку”.

“Я знаю, що ти просто кинеш мене”. Дослідження, опубліковане в журналі “Феноменологія соціальних порушень”, показало, що люди можуть навмисно використовувати “маніпулятивні стратегії, щоб забезпечити задоволення своїх потреб”, і це може виражатися в натяках, що ви їх кинете. Зрештою, ця стратегія спрямована на те, щоб змусити вас залишитися.

Раніше УНІАН писав, як вирахувати фальшивого друга.

www.unian.ua

Exit mobile version