За словами фізика, такі істоти можуть бути небезпечними для людей.
Провідний астроном Адам Френк застеріг щодо обміну повідомленнями з інопланетянами та заявив, що він обережно ставиться до надсилання сигналів у космос через невідому природу потенційного інопланетного життя там, пише Mirror.
Зокрема фізик допускає можливість існування принаймні мікробного життя за межами Землі. Зокрема Френк радить “залягти на дно”, порівнюючи спроби спілкування з інопланетним розумом з “висовуванням голови з трави і словами, що ми смачні”.
Чоловік вважає, що у Всесвіті є принаймні мікробне життя, адже сонячні системи “безумовно можуть бути населені”.
Відео дня
“Тому я говорю про METI – систему обміну повідомленнями позаземного розуму, і загалом я не є її великим шанувальником. Тому що насправді ми не знаємо, що там, і, можливо, найкращим рішенням буде залягти на дно. Не висовувати голову над травою і не казати: “Гей, ми тут, ми смачні””, – сказав він в ефірі наукового подкасту 5 Live Science.
Говорячи про спроби людства достукатися до космосу за допомогою “викидів”, Френк назвав ці зусилля як “тихий гул” порівняно з криком METI в порожнечу.
“Коли ви робите METI, ви дійсно кричите в порожнечу. І якщо хтось не знає, де саме шукати, він нас не почує. У галактиці є всі види радіопередач”, – підкреслив астроном.
Водночас Френк не втрачає надії щодо позаземного життя, особливо на рівні мікробів.
“Я думаю, що буде досить важко уявити, що мікробне життя не еволюціонувало деінде у Всесвіті, ймовірно, досить часто. Тварини, а потім і інтелект – це, мабуть, важкий шлях для еволюції, якщо поглянути на історію Землі. Але я впевнений, що життя в цілому буде досить поширеним у Всесвіті”, – наголосив фізик.
За його словами, людське розуміння життя, яке існує в космосі, зросло останнім часом, з відкриттям першої планети, що обертається навколо іншої зірки в 1995 році.
“До цього дехто вважав, що планети зустрічаються дуже і дуже рідко. Тепер ми розуміємо, що кожна зірка, яку ви бачите в нічному небі, містить сім’ю світів. Якщо ви порахуєте п’ять таких зірок, то одна з них має планету в потрібному місці для зародження життя, а це означає, що на ній може утворитися рідка вода”, – вважає астроном.
Також вчений підкреслив, що шанси на існування життя в космосі “значно зросли” і “сонячні системи, безумовно, можуть бути заселені.
“Зараз ми знаємо набагато більше місць, де може сформуватися життя. Звичайно, поки ви не шукаєте і не знаходите його, статистика залишається лише припущенням. Але з точки зору того, що принаймні є місця, де можна шукати, відбувся вибух можливостей”, – сказав фізик.
Дослідження космосу – останні новини
Як писав УНІАН, на Марсі вперше вдалося знайти воду у рідкому стані. Зокрема вчені дійшли висновку, що в глибині кори Червоної планети є так званий резервуар із рідкою водою. Відомо, що раніше воду на Марсі вже знаходили – у вигляді льоду та залишків пари в атмосфері, але не в рідкому стані.
Також повідомлялось, що китайські науковці знайшли на Місяці молекули води.
“…це останнє відкриття, за словами вчених, є першим випадком, коли вода в її молекулярній формі, H2O, була знайдена у фізичних зразках – і, що важливо, вона була знайдена в тій частині Місяця, де раніше вважалося, що вода в такій формі не може існувати”, – розповіли у дослідженні.
Коментувати