Стрес-тест для ГТС і транзит: Галущенко провів переговори в Австрії

Транзит газу, співпраця у відновлюваній енергетиці та розвиток розподіленої генерації стали головними темами зустрічі міністра енергетики України Германа Галущенка з генеральним секретарем Федеральної економічної палати Австрії Карлгайнцом Копфом.

Зустріч відбулася у Відні, де делегація Міністерства енергетики України перебуває для участі у засіданні Ради керуючих МАГАТЕ, повідомляє Укрінформ з посиланням на пресслужбу Міненерго.

Очільник Міненерго поінформував австрійську сторону про позицію України у питанні транзиту російського газу через територію України до європейських країн після завершення діючого контракту.

«Україна не буде вести з росіянами жодних переговорів. Країни ЄС за два останні роки зуміли суттєво диверсифікувати постачання в межах ініціативи ЄК RepowerEU. Ми поділяємо позицію ЄС, що Євросоюз не зацікавлений у продовженні Україною транзиту російського газу», – зазначив Галущенко.

Він також повідомив, що Україна провела стрес-тест своєї газотранспортної системи та підземних газових сховищ, який довів, що вони можуть стабільно і надійно працювати і за нульового транзиту газу.

Міністр акцентував, що цієї зими в українських ПСГ європейські трейдери зберігали близько 3 млрд кубометрів газу, загалом же Україна готова запропонувати міжнародним партнерам для користування до 15 млрд кубометрів своїх сховищ. Українські газові потужності можуть використовуватися, зокрема, у межах «Вертикального коридору» або інших альтернативних російським маршрутів.

Карлгайнц Копф своєю чергою зазначив, що в Австрії тривають дискусії щодо постачання російського газу. Водночас він подякував міністру за інформацію з перших вуст щодо української позиції з цього питання. Генеральний секретар також повідомив, що австрійська сторона вивчає можливість направлення торгової місії до України найближчими місяцями.

Сторони також обговорили поглиблення співпраці у відновлюваній енергетиці та розвитку розподіленої генерації. Галущенко наголосив, що російські атаки на українську енергетику завдали значної шкоди інфраструктурі, однак Україна працює над децентралізацією генерації, що дасть змогу посилити стійкість енергосистеми. Тому співпраця з австрійськими партнерами є цікавою українській стороні.

Федеральна економічна палата Австрії (Wirtschaftskammer Österreich, WKÖ) – організація, яка координує діяльність і представляє інтереси австрійського ділового співтовариства як на національному, так і на міжнародному рівнях. Членство в палаті є обов'язковим для австрійських компаній – отже, палата охоплює всі діючі фірми країни – близько 430 тис. підприємств.

Як повідомляв Укрінформ, у грудні 2023 року Австрія імпортувала 98% природного газу з Російської Федерації.

www.ukrinform.ua

Exit mobile version