Експерт радить не пити гарбузовий лате вранці: чим це зашкодить

Гарбузовий лате дуже ароматний завдяки спеціям / фото ua.depositphotos.com

Осінь вже наступила, а це означає, що почався сезон лате з гарбузовими спеціями, картатих шарфів, зручних джемперів і опадаючого листя.

Гарбузовий лате став синонімом прохолодних місяців. Однак експерт зі сну Рекс Ісап рекомендує не пити його одразу, як прокинулись. Як він пояснив Mirror, краще зачекати хоча б годину.

За його словами, рівень кортизолу, який пов’язують зі стресом, досягає свого піку, коли звучить будильник о сьомій ранку і ви відкриваєте очі. Цей гормон “підвищує” вашу пильність. Якщо після пробудження одразу вжити кофеїн, це розвине вашу толерантність до стимулятора.

Відео дня

“Протягом дня наш мозок виробляє хімічну речовину аденозин, яка сприяє сну. Чим довше ми не спимо, тим більше накопичується аденозин, через що ми відчуваємо сонливість. Тим не менш, кофеїн дає ключову роль у роботі, блокуючи рецептори аденозину, підтримуючи нашу пильність і сприяючи неспанню. Тож, якщо вам коли-небудь було важко відпочити після дня, наповненого кавою, це може бути основною причиною”, – зазначив Ісап.

Як відомо, культовий напій вже став традиційним у кав’ярнях Starbucks. там його подають гарячим, з льодом або у форматі фрапучіно. Цей кавовий напій “готується вручну з фірмовим еспресо, поєднаним із соусом зі смаком гарбузових спецій і паровим молоком, а подається зі збитими вершками та сумішшю спецій із кориці, імбиру, мускатного горіха та гвоздики”.

Поради стосовно кави

Вчені виявили несподіваний позитивний ефект від щоденного вживання кави – виявляється, корисні властивості цього напою можуть зменшити ризик смерті, пов’язаний з тривалим сидінням.

Нещодавно  гастроентерологи розвіяли популярний міф щодо вживання кави натщесерце.

www.unian.ua

Exit mobile version