Першу частину деяких числівників при відмінюванні не варто чіпати, зазначив мовознавець.
Відмінювання числівників в українській мові – одна з найскладніших тем у шкільній програмі, і щоб не припуститися помилки, можна послуговуватися простим лайфхаком.
Лайфхак можна застосовувати до числівників “п’ятдесят, шістдесят, сімдесят, вісімдесят”, поділився заслужений працівник освіти України, мовознавець-доцент Олександр Авраменко у своїй книжці “100 експрес-уроків української”. Експерт зазначив, що такі числівники складаються з двох частин, зокрема, “п’ять” і “десять”, якщо йдеться про “п’ятдесят”:
“Запам’ятайте, коли ви змінюєте ці числівники, то першу частину взагалі не чіпайте, – вона ніби скам’яніла. Немає (скількох) “п’ятдесяти”, а не “п’ятидесяти”, як у російській мові”.
Мовознавець зазначив, що за аналогією правильно змінювати і решту числівників:
Така ж ситуація з числівником “вісімдесят” – при відмінюванні правильно писати й говорити “вісімдесяти”, а не “восьмидесяти”.
Цікаві новини про мову – що вже повідомлялося
Раніше Олександр Авраменко пояснив, як правильно – “гадати” чи “ворожити”. Доцент підкреслив, що у слова “гадати” в українській мові є синонім – дієслово “вважати”. Експерт сказав, що слово “ворожити” використовують на позначення містичних дій, спрямованих на те, щоб нібито передбачити майбутнє.
Коментувати