“У них є дивовижна здатність”: ветеринар пояснила, як коти бачать світ

Експертка розповіла, як коти бачать кольори / фото pixabay.com

Різні породи котів об’єднує те, що вони мають однакову здатність сприймати кольори – вони не можуть бачити всі кольори спектра, але це не пов’язано з дефектом самого ока.

Кішки бачать менше кольорів, ніж люди, але “у них є дивовижна здатність помічати невеликі, швидкі рухи з набагато ширшим оглядом”, написала у своєму матеріалі для видання Daily Paws ветеринар Гейлі Бергеланд.

“У людей і котів в очах є два типи колірних рецепторів: колбочки й палички. Колбочки відповідають за денний зір і сприйняття кольору. Палички відповідають за те, що можна побачити вночі, і за здатність бачити з боку в бік і навколо (периферичний зір)”, – зазначається у матеріалі.

Відео дня

Експерт підкреслила, що кожна колбочка визначає довжину світлової хвилі:

“У людей три колбочки, і, отже, вони зазвичай сприймають увесь колірний спектр (спектральними кольорами вважаються помаранчевий, червоний, жовтий, блакитний, зелений, синій, фіолетовий, – Ред.). У кішок лише дві колбочки, що обмежує спектр світла, яке вони бачать”.

Бергеланд поділилася, що дві колірні колбочки дають змогу кішкам бачити жовто-зелені світлові довжини хвиль і синьо-фіолетові. Експерт наголосив, що завдяки цьому кішки, як і собаки, здебільшого бачать речі у відтінках жовтого, синього та сірого. “…деякі дослідники вважають, що кішки також можуть помічати різні відтінки зеленого”, – підкреслила ветеринар.

Цікаві новини про кішок – що повідомлялося

Раніше стало відомо, чому кішки можуть тертися мордою об кути чи обличчя людини. Така поведінка тварин можлива з кількох причин, зокрема, через те, що вони прагнуть уваги, знімають стрес чи проявляють свою прихильність до когось.

www.unian.ua

Exit mobile version