Що “змушує” пари розлучатися: психолог назвав 1 рису характеру

Пари з вищим рівнем невротизму відчувають нижчий рівень подружнього задоволення / колаж УНІАН, фото ua.depositphotos.com

Американський психолог і доктор філософії Марк Треверс назвав ключовий фактор розлучення для багатьох пар. У своїй статті на Forbes він, посилаючись на результати наукових досліджень, пояснив, чому високий рівень невротизму часто сигналізує про кінець шлюбу.

За його словами, є дві причини, через які саме високий рівень невротизму так згубно впливає на шлюб:

Сильна негативна упередженість посилює конфлікт. Як зазначив психолог, невротичні люди часто інтерпретують неоднозначні або нейтральні події через песимістичну призму. Тим самим вони загострюють конфлікти, які могли б бути й зовсім незначними. Треверс навів результати дослідження 2020 року, опубліковане в BMC Psychology, яке показало, що пари з вищим рівнем невротизму відчувають нижчий рівень подружнього задоволення. Такі люди схильні більше концентруватися на негативному досвіді. Вчені встановили, що негативні наслідки невротизму для подружнього задоволення можуть полягати в поглибленні тривоги, напруження, пошуку жалості, ворожості, імпульсивності, депресії та низької самооцінки.

Відео дня

Емоційна реактивність може послабити близькість. Як зазначив психолог, люди з високою емоційною реактивністю зазнають труднощів з управлінням своїми емоціями. Вони часто реагують із підвищеною чутливістю, з інтенсивними спалахами і повільним відновленням після пережитих негативних почуттів. Тут Треверс нагадав про дослідження 2022 року, опубліковане в журналі Frontiers in Psychology, результати якого встановили, що висока емоційна реактивність пов’язана з більш низьким рівнем “сприйманої чуйності партнера”. Фактично вчені дійшли висновку, що люди з високою схильністю до емоційної реакції легко можуть здатися своєму партнеру недружніми або навіть ворожими.

Психолог підсумував, що для підтримки емоційного зв’язку в шлюбі необхідне емоційне зростання:

“Хоча кохання може починатися з хімії, воно розквітає в самосвідомості, емоційній доступності та в навчанні знаходити спокій у бурі”.

Нагадаємо, раніше УНІАН писав, як не довести шлюб до розлучення.

www.unian.ua

Exit mobile version