Стійкість держави має базуватися на ефективності управління в громадах.
Про це Президент України Володимир Зеленський сказав під час представлення внутрішнього Плану стійкості України у Верховній Раді, передає Укрінформ
"Стійкі громади, стійкість всієї нашої держави має базуватися на максимальній ефективності управління в громадах, люди мають відчувати, що громада – для них. Ми створили спеціальну інституцію для того, щоб враховувати інтереси кожної громади при ухваленні державних рішень. Це Конгрес місцевих та регіональних влад. Я вдячний всім, хто приєднується до цієї роботи. Конгрес дозволяє кожній нашій українській громаді бути почутими кожною державною інституцією зараз в умовах війни", – сказав Зеленський.
Як наголосив Президент, прифронтові громади, громади у прикордонні з Росією потребують особливої підтримки.
Також, за його словами, громади, які прийняли найбільше переселенців, потребують спеціальних рішень для того, щоб забезпечити більшу інтегрованість людей.
"Є диспропорція в доходах громад. Зрозуміло чому – у зв'язку із релокацією бізнесу та на основі віддаленості від фронту, і це лише кілька причин для того, щоб існували спеціальні принципи до нашої взаємодії з громадами в час війни, все це буде відображено в додатку", – сказав Зеленський.
Окремо Президент наголосив, що зараз громади активно співпрацюють з міжнародними партнерами, громадами інших країн, урядами країн, які взяли патронат над тим чи іншим регіоном України і надають допомогу у відновленні.
За його словами, цей компонент буде збільшуватися.
"Таких зв'язків, таких побратимств повинно бути якомога більше, і чим більше в них буде змісту, як у співпраці, наприклад, між Данією та Миколаївщиною, тим сильнішою буде вся держава. І це завдання Міністерства закордонних справ, перед усім, України та уряду в цілому підтримувати і спрямовувати міжнародну роботу на рівні наших громад", – наголосив глава держави.
Також, за його словами, має посилюватися співпраця між громадянами в Україні, коли тилові громади, які більш є спроможними, підтримують та допомагають громадам, які перебувають під постійним обстрілами ворога.
Зокрема, як навів приклад Президент, заходи спеціальної підтримки застосовані для Харкова, щоб місто могло функціонувати в умовах постійного російського терору.
"Це стосується передусім спеціальних податкових умов в Харкові, і це довело свою корисність. Я доручаю розробити аналогічні умови для інших прикордонних міст, для наших центрів тяжіння на сході України, для Сум, для Чернігова. Маємо не забувати і про наші громади українські, які зараз на тимчасово окупованих територіях, ми не забудемо це. Україні потрібна готовність на всіх рівням для того, щоб у правильний час, та в результаті правильних заходів, ми могли відновити контроль над всією своєю територією, і повернути людей, і для цього Україні потрібна максимальна сила передусім сила дипломатії", – сказав Зеленський.
Як повідомляв Укрінформ, Президент Володимир Зеленський у Верховній Раді представив План внутрішньої стійкості і заявив, що Україна не відмовиться від прав на всю свою територію.
Коментувати