У деяких ситуаціях краще взагалі нічого не говорити.
Відомий психолог Адам Грант із посиланням на нове дослідження назвав найкращий спосіб вибачитися, якщо ви поводитеся “як придурок”, пише американський журнал Inc.
Зазначається, що згідно з нещодавнім дослідженням Пітера Кіма, професора бізнес-школи Університету Південної Каліфорнії та автора книжки “Як працює довіра”, у деяких ситуаціях найкращий спосіб вибачитися – взагалі нічого не говорити.
Як вибачитися правильно – висновок учених
Коментуючи це дослідження, психолог Грант виокремив два різні види помилок – “провал” компетентності та “провал” характеру. У другому випадку помилка пов’язана з егоїзмом, а не з дурістю. І коли йдеться саме про цей вид помилок, словесні вибачення часто контрпродуктивні, дійшли висновку вчені.
Відео дня
“У разі порушення чесності вибачення насправді є доволі шкідливими в багатьох випадках, бо ми схильні фокусуватися на підтвердженні провини, а не на спокуті. Ми схильні вважати, що люди з високою чесністю ніколи не діятимуть неетично”, – пояснив професор Пітер Кім.
По суті, якщо ви говорите: “Вибачте, я поводився як егоїстичний придурок”, люди часто чують просто: “Я – придурок”. І люди схильні думати, що наш фундаментальний характер досить незмінний. І не дивно, що вибачення змушують їх просто менше вам довіряти, пише журнал.
Як резюмував психолог Адам Грант, зрештою, у випадках “провалу” характеру найкраще спрацює “зміна поведінки”, а не усне вибачення, яке майже напевно буде сприйнято як корисливе і порожнє. Найкращий вид вибачень – не слова, а дії, констатували в журналі.
Нагадаємо, раніше УНІАН назвав ознаки того, що ви “занадто незалежні” для стосунків.
Коментувати