Дієтологи назвали 5 найкращих трав’яних чаїв для сну

Експерти назвали чаї, які варто додати до свого раціону, якщо у вас проблеми зі сном / фото ua.depositphotos.com

Якщо ви насилу засинаєте, можливо, варто додати у свій розпорядок дня трав’яні чаї. Деякі сорти містять сполуки, які розслаблюють тіло і розум, що сприяє спокійному засинанню.

Видання Martha Sstewart з’ясувало, які саме чаї найкраще підходять для сну.

5 найкращих чаїв для сну

Ромашка

Відео дня

За словами Лаурі Райт, докторки філософії, зареєстрованої дієтологині, доцентки та директорки програм з харчування Університету Південної Флориди, вона містить сполуку під назвою апігенін, яка сприяє сну, сприяючи розслабленню і зниженню тривожності.

Лаванда

За словами Райта, лаванда чинить заспокійливу дію на нервову систему, що може знизити рівень стресу і сприяти загальному сну.

Валеріана

Чай з валеріаною містить сполуки, які сповільнюють роботу нервової системи і сприяють розслабленню, каже Райт.

Пасифлора

Квітковий і земляний чай з пасифлорою посилює дію хімічних речовин, що уповільнюють мозкову активність. За словами Райта, це допомагає заспокоїти розум і підготувати його до сну.

Лимонна меліса

М’який меліса підвищує доступність хімічних речовин, що уповільнюють мозкову активність, що знижує тривожність і сприяє спокою, каже Райт.

За словами дієтолога, деякі трав’яні чаї можуть взаємодіяти з ліками або викликати алергічні реакції.

Коли можна пити чай перед сном

Якщо ви хочете додати трав’яні чаї у свій розпорядок дня, Райт радить пити їх за 30-60 хвилин до сну. Це дасть можливість сполукам чаю, що сприяють сну, почати діяти. Крім того, рідина встигне пройти через організм, і ви зможете сходити в туалет перед сном і не порушити сон.

Який чай краще пити – гарячий чи холодний

Технічно, трав’яні чаї, що сприяють сну, не обов’язково мають бути гарячими, каже Райт.

“Насправді чай із льодом не менш корисний”, – додає Райт. “Однак теплий чай може бути більш заспокійливим і психологічно комфортним, допомагаючи розслабити тіло під час підготовки до сну”.

Гарячий чай також потребує більше часу для пиття, ніж холодний, зазначає Джі Чо, чайний сомельє. Неквапливість цього заняття заспокоює й умиротворяє, що ще більше сприяє сну.

Як краще пити чай – із цукром чи без

“Якщо ваша мета – допомогти заснути, краще не підсолоджувати трав’яні чаї цукром або медом у великих кількостях”, – пояснює Райт. “Підсолоджувачі можуть спричиняти стрибки та перепади цукру в крові, що може завадити спокійному сну”.

Однак якщо вам не подобається смак певного чаю, додавання невеликої кількості підсолоджувача може зробити його приємнішим. Спробуйте використовувати натуральний підсолоджувач, як-от мед, або нецукровий варіант, як-от стевію, радить Райт.

Ви можете поєднувати різні види чаю, щоб створити суміш, яка відповідає вашим смаковим рецепторам.

Як потрібно правильно заварювати чай:

  • вибирайте розсипний чай;
  • використовуйте трави харчової якості;
  • заварюйте окропом;
  • для кращого смаку вона радить використовувати фільтровану воду;
  • заварюйте чай не менше п’яти хвилин.
  • Раніше УНІАН писав, що дієтологи назвали 5 найкращих чаїв, які регулюють цукор у крові.

    www.unian.ua

    Exit mobile version