Вчені відправлять до Сонця супутники-близнюки для створення ідеального штучного затемнення

Місія буде проведена Індійською організацією космічних досліджень спільно з Європейським космічним агентством / Колаж УНІАН, фото – ua.depositphotos.com, Unsplash

Індійська організація космічних досліджень (ISRO) оголосила про готовність запустити довгоочікувану місію Proba-3 Європейського космічного агентства (ESA). У її рамках два космічні апарати сформують штучне сонячне затемнення, пише Interesting Engineering.

Зазначається, що вчені зможуть безпосередньо спостерігати й вивчати таємничу зовнішню атмосферу Сонця. Запуск відбудеться на борту ракети-носія PSLV-XL ISRO з космодрому імені Сатіша Дхавана в індійському Шріхарікоті в середу, 4 грудня, вже о 12:38 за київським часом.

“Чотириступінчасту індійську ракету-носій PSLV-XL обрали через її високі характеристики в поєднанні з прийнятною ціною для місії з демонстрації технологій з обмеженим бюджетом”, – ідеться в пресрелізі ESA.

Відео дня

У виданні поділилися, що супутник Proba-3 відокремиться від ракети через 18 хвилин після запуску. Контролювати запуск і розгортання буде наземна група управління в Бельгії.

У цій місії братимуть участь два космічні апарати, що працюють спільно – Occulter і Coronagraph. Після виходу на орбіту вони розділяться і розмістяться дуже близько один до одного.

Два космічні кораблі літатимуть на відстані 150 метрів один від одного, а потім розмістяться на прямій лінії з Сонцем. Неточність навіть в один міліметр може вплинути на результат місії, підкреслили у виданні.

Учені пояснили, що Occulter відкине тінь на Coronagraph, що дасть змогу детально спостерігати за короною Сонця. У виданні додали, що повні сонячні затемнення відбуваються в середньому раз на 18 місяців і тривають лише кілька хвилин. Це коротке вікно дає вченим обмежені можливості для вивчення зірки.

Команда місії ESA розповіла, що ця місія вестиме спостереження ближче до краю Сонця, ніж будь-який попередній наземний або космічний інструмент, аж до всього лише 1,1 сонячного радіуса. І це відбуватиметься протягом шести годин.

Proba-3 рухатиметься сильно витягнутою орбітою, що простягається на 60 000 км від Землі, зазначили у виданні. На її вершині гравітаційне тяжіння Землі слабкіше, що допоможе мінімізувати витрату палива і максимізувати ефективність польоту.

Інші новини про космос

Раніше вчені з’ясували, що на Юпітері продовжують з’являтися темні овали розміром із Землю. Зазначається, що вони з’являються і зникають, а побачити їх можна тільки в ультрафіолетовому світлі.

Крім того, вчені виявили найпотужніші космічні промені за всю історію. Їхнє джерело може бути недалеко від Землі.

www.unian.ua

Exit mobile version