Рада керуючих МАГАТЕ засудила атаки на енергетичну інфраструктуру України, не згадавши РФ

Рада керуючих МАГАТЕ, до складу якої входять 35 країн, ухвалила в четвер резолюцію, в якій засудила напади на енергетичну інфраструктуру України, але не назвала Росію винуватцем цих атак.

Про це повідомляє Reuters, передає Укрінформ.

Дипломати на закритому засіданні у Відні повідомили, що за резолюцію проголосували 22 країни, 10 утрималися, а дві – Росія та Китай – проголосували проти. На відміну від попередніх резолюцій Ради керуючих щодо України, ухвалених після повномасштабного вторгнення Росії в лютому, в цій резолюції Росія не згадується безпосередньо.

«Рада керуючих … підкреслює, що напади на енергетичну інфраструктуру України, критично важливу для енергопостачання атомних електростанцій за межами майданчика, становлять пряму загрозу ядерній та фізичній ядерній безпеці», – йдеться в резолюції.

Остання резолюція Ради директорів щодо України була прийнята в липні, в ній засуджувався військовий удар по дитячій лікарні "Охматдит" у Києві і покладалася відповідальність на Росію.

Невдовзі після російських атак минулого місяця Володимир Путін заявив, що це була відповідь Москви на українські удари по російській території американськими ракетами ATACMS.

Як повідомляв Укрінформ, у четвер Україна скликала екстрене засідання Ради керуючих Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ), щоб обговорити хвилю атак 28 листопада, які Росія здійснила на українську енергетичну інфраструктуру, спричинивши глибокі відключення електроенергії по всій країні. Атаки безпілотників і ракет вразили електричні підстанції, які використовуються трьома українськими АЕС для отримання і передачі електроенергії, що є критично важливим для безпеки, оскільки ця енергія необхідна для охолодження ядерного палива і уникнення потенційної катастрофи.

Міністр енергетики України Герман Галущенко закликав країни-члени МАГАТЕ посилити тиск на Росію, щоб зупинити ці атаки агресора на критичну для ядерної безпеки інфраструктуру.

www.ukrinform.ua

Exit mobile version