Фахівець назвав 3 способи, як зробити такі речі чистішими.
Якщо ви полюбляєте купувати речі у секонд-хенді, то це гарний спосіб, аби заощадити свій бюджет та знайти унікальний, якісний одяг. Попри те, що вживаний одяг завжди необхідно прати перед носінням, експерт з прання Аллан Рооз запевняє, що це не так складно, як собі уявляють люди, пише martha stewart.
Тому видання розповіло, як правильно чистити та безпечно дезінфікувати речі з секонд-хендів, використовуючи поради досвідченого професіонала з прання.
Спосіб №1 – машинне прання
Для переважної кількості речей достатньо звичайного машинного прання, аби вони були чистими, продезінфікованими та готовими до використання. Під час першого прання варто прати такі речі окремо від звичайного одягу, аби запобігти перехресному забрудненню.
Відео дня
Однак перед цим слід перевірити етикетку, аби переконатися, що річ можна прати в машинці. Після чого додайте миючий засіб в пральну машину та запустіть прання з додатковим полосканням.
Якщо маєте можливість, сушіть такий одяг у сушильній машині, адже в ній багато мікробів, які створюють неприємний запах, гинуть під час нагрівання.
“Якщо ви хочете отримати додатковий рівень санітарної безпеки, виперіть з оцтом у гарячій воді, а потім повторно виперіть з миючим засобом”, – рекомендує Рооз.
Спосіб №2 – очищення парою
Делікатні тканини, такі як мереживо, шифон та кашемір, можна дезінфікувати завдяки пару або сушарці. Сушіння парою є чудовим способом, аби знищити мікроби, видалити неприємні запахи та розгладити заломи.
Сушарка для одягу:
Спочатку загорніть і зав’яжіть кілька кубиків льоду в чисту білу тканину. Покладіть пакет з льодом у сушарку разом з випраним одягом. Запустіть цикл сушіння на низькому або середньому вогні. Після чого вийміть та розвісьте одяг.
Відпарювач для одягу:
Користуючись відпарювачем для одягу та дистильованою водою, повільно проведіть ним по кожній ділянці одягу, обробляючи його зсередини та зовні. Ретельно відпарюйте шви, коміри, манжети та прикраси.
Якщо є можливість, розвісьте одяг на сонці або в добре провітрюваному приміщенні до повного висихання.
Спосіб №3 – ручне прання
Ручне прання є найбезпечнішим методом очищення для видалення запаху та м’якої дезінфекції крихких або вінтажних речей.
“Якщо у вас є тонкі делікатні речі, такі як шовк, їх слід прати вручну тільки в делікатному режимі і сушити”, – пояснила Рооз.
Для цього у тазику або раковині зробіть розчин з білого оцту та води: 1 до 4. Повністю занурте ваш одяг на 30-60 хв, ретельно прополощіть прохолодною чистою водою. Після чого наповніть тазик прохолодною водою з чайною ложкою господарського мила. Обережно прокрутіть одяг у цій воді, після чого прополощіть прохолодною чистою водою до повного видалення мила.
Інші поради щодо домашніх справ
Раніше експерт розповіла, як позбутися вапняного нальоту в унітазі. За її словами, для цього знадобиться сода та білий оцет.
Також стало відомо, як відбілити речі без допомоги оцту. Експерти наголосили, що лимон є природним відбілюючим засобом через великий вміст лимонної кислоти, тому він чудово може підійти для такої справи.
Коментувати