Кабінет міністрів схвалив розроблену Міністерством розвитку громад та територій Стратегію розвитку та розбудови прикордонної інфраструктури з країнами Європейського Союзу та Республікою Молдова до 2030 року.
Про це повідомила пресслужба Мінрозвитку, передає Укрінформ.
Йдеться про автомобільні та залізничні пункти пропуску з країнами-членами Євросоюзу та Молдовою. Також до Стратегії урядом було затверджено операційний план заходів для реалізації Стратегії.
Зазначається, що документ передбачає реконструкцію 29 пунктів пропуску та будівництво 17 нових, а також модернізацію залізничної інфраструктури, включаючи реконструкцію колій, мультимодальних терміналів та електрифікацію.
Серед основних цілей Стратегії – збільшення пропускної спроможності прикордонної інфраструктури, запровадження спільного митного та прикордонного контролю з сусідніми країнами, цифровізація перетину кордону та створення мережі зон очікування.
Документом передбачається підписання угод про спільний контроль з Польщею, Словаччиною, Угорщиною та Румунією, а також запровадження механізмів прогнозування піків товаротранспортних і пасажирських потоків.
Крім того, разом зі Стратегією уряд затвердив операційний план заходів з її реалізації на 2024-2030 роки, який містить деталізовані заходи з розбудови пунктів пропуску та під'їзних шляхів, терміни виконання завдань та обсяги необхідного фінансування.
Як повідомляв Укрінформ, 10 грудня Кабмін затвердив міжурядову угоду про будівництво мосту через річку Тиса на українсько-румунському кордоні.
Коментувати