Що любить бегонія в домашніх умовах: 7 секретів від досвідченого садівника

Бегонії можна зробити більш кущистими, якщо зрізати верхівки стебел / фото pixabay.com

Як правильно доглядати за бегонією “Крила ангела”, допомогти цій кімнатній рослині краще рости, як її розмножувати, розповів директор з досліджень і розвитку в магазині рослин Costa Farms Джастін Хенкок на шпальтах видання Home and garden.

Він пояснив, що бегонія “Крила ангела” – це загальна назва для групи прямостоячих тропічних багаторічних видів і гібридів бегонії, які мають характерне листя у формі крила.

Ось поради для догляду за бегонією “Крила ангела” від Хенкока.

Відео дня

1. Потрібно забезпечити “хороший рівень освітленості” у приміщенні. Ідеальним буде місце на відстані трохи більше як метр від вікна, що виходить на схід або захід. Але ці вазони добре ростуть і при штучному освітленні.

2. Уникайте надмірного поливу, адже ці бегонії дещо чутливі до кореневої гнилі: краще дати ґрунту трохи висохнути, ніж робити його надто вологим. Найкращим є нижній полив, коли ви ставите горщик у тарілку з водою приблизно на 15 хвилин. Залежно від освітлення та температури це потрібно робити щотижня або раз 10 днів. 

3. Бережіть рослину від протягів. Холодні або навіть гарячі протяги, наприклад перебування біля вентиляційного отвору кондиціонера чи опалення, можуть призвести до того, що листя стане жовтим або коричневим.

4. Бегонії “Крила ангела” не потребують особливого добрива. Підійде будь-яке універсальне добриво, призначене для кімнатних рослин. Хенкок радить не перевищуйте рекомендовану кількість добрива на упаковці. 

5. Розмножити бегонії нескладно. Вони легко вкорінюються зі стеблових живців. Потрібно узяти частину стебла із трьома-п’ятьма листками, помістити її у вологу ґрунтову суміш і тримати в теплі. Через кілька тижнів має сформуватися коріння.

6. Бегонію може спіткати грибок, особливо якщо вона росте у прохолодних і затемнених умовах. Хенкок додає, що різноманітні звичайні шкідники кімнатних рослин оселяться, якщо вони є поблизу. Це – павутинний кліщ, борошнистий червець, щитівка.

7. Бегонії можна зробити більш кущистими. Ростуть ці вазони переважно вертикально, тож вам доведеться періодично їх прищипувати, якщо хочете, щоб вони залишалися густими. Для цього треба зрізати верхівки кожного стебла. Також вищий рівень освітлення сприяє збільшенню кущистості рослини.

Раніше УНІАН розповідав, як розмножити доларове дерево власноруч. Є три методи його розмноження: використання гілочок з листям, поділ рослини на кілька менших частин, кожна з яких повинна містити стебло та коріння, а також використання лише одного листка.

www.unian.ua

Exit mobile version