Ексклюзив Санкції проти Російської Федерації не є абсолютно «водонепроникними», адже Москва користується лазівками в санкційному режимі, зокрема завдяки союзам з небагаточисельними партнерами.
Про це посол Нідерландів в Україні Алле Дорхаут сказав в інтерв’ю Укрінформу.
«Насамперед важливо розуміти, що санкції – це інструмент зовнішньополітичного тиску. І це лише один із інструментів – важливий, але не «водонепроникний». Важко запровадити санкції, які були б на 100% «водонепроникними»», – пояснив дипломат.
Якщо не всі країни братимуть участь у введенні і дотриманні санкцій і допоки Китай постачатиме в Росію продукцію для її оборонної промисловості, в санкціях залишатимуться великі лазівки, вважає посол.
«Утім, Європейський Союз нещодавно ухвалив вже 15-й пакет санкцій і, я сподіваюся, під польським головуванням побачить світ і 16-й пакет. Отже, ми працюємо над покращенням наших санкцій знову і знову, але розуміємо, що певні лазівки завжди залишатимуться», – зауважив Дорхаут.
Посол підкреслив, що, на його думку, пріоритетною галуззю російської економіки, на яку варто націлити обмежуючі заходи, є військово-промисловий комплекс. «Але, знову ж таки, це вкрай важко. Європейському Союзу та його партнерам дуже важко розірвати союз Росії з Північною Кореєю та Іраном і важливі економічні відносини РФ з Китаєм», – зауважив дипломат.
Як повідомлялося, президент США Джо Байден обмірковує запровадження нових серйозних санкцій проти енергетичного сектору Росії в останні тижні свого перебування на посаді.
Тим часом країни Групи семи (G7) вивчають способи зниження граничної ціни на російську нафту, однак остаточного рішення ще немає.
Коментувати