У німецькій столиці розпочинається ювілейна, X конференція «Берлінський енергетичний діалог» (BETD), учасники якої спробують знайти шляхи прискорення переходу на відновлювальні джерела.
Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.
Під девізом «Прискорення глобального енергетичного переходу» міністри та високопоставлені делегації з понад 75 країн, у тому числі України, із представниками бізнесу, науки та громадянського суспільства. Українську делегацію очолює міністр енергетики Герман Галущенко.
Загалом протягом двох днів на BETD очікується понад 2000 гостей із понад 100 країн.
У центрі уваги – стратегії глобального розширення відновлюваних джерел енергії, потроєння їх виробничих потужностей.
Попри рекордне глобальне розширення всіх відновлюваних джерел енергії, представлений на конференції Міжнародним агентством з відновлюваних джерел енергії (IRENA) звіт «Відстеження результатів COP28: Потроєння потужностей відновлюваних джерел до 2030 року» показує, що світ не йде шляхом необхідного розширення відновлюваних джерел енергії. 2023 рік став рекордним з точки зору встановлення нових потужностей – загалом було встановлено 473 гігавати (ГВт) систем відновлюваної енергії. Однак до 2030 року знадобиться 1000 ГВт на рік.
«Минулого року у світі було встановлено на 50 відсотків більше відновлюваної енергії, ніж минулого року. І на останній кліматичній конференції в Дубаї стало зрозуміло: ера викопного палива добігає кінця. Тепер йдеться про те, хто попереду економічно та технологічно, і що розширення відновлюваних джерел енергії є справедливим. Щоб запобігти найгіршим наслідкам кліматичної кризи, нам буквально потрібен вибух глобальних інвестицій у чисту енергію», – заявила міністр закордонних справ ФРН Анналена Бербок, одна з керівниць «Зеленої» партії Німеччини. Конференція проходить на базі її міністерства.
Міністр економіки та захисту клімату, віцеканцлер Роберт Габек, також «зелений політик», який разом з Бербок відкриває конференцію, назвав BETD центральною точкою зустрічі для глобального енергетичного переходу.
«З часу першого BETD у 2015 році глобальний енергетичний перехід досяг значного прогресу. І ми також зробили свій внесок. У Німеччині за цей час ми збільшили частку відновлюваних джерел енергії в структурі електроенергетики збільшилася на понад 50 відсотків. І ми продовжуємо набирати темпи: ми хочемо досягти 80 відсотків до 2030 року, і ми на хорошому шляху. Так само, як і з нарощуванням виробництва водню та трансформацією економіки», – сказав Габек.
Він зауважив, що успішно реалізувати глобальні цілі до 2030 року можливо лише в співпраці на міжнародному рівні, якщо кожна країна запропонує свої ноу-хау. Німеччина активно сприяє цьому співробітництву через двосторонні кліматичні, енергетичні і водневі партнерства з більш ніж 30 країнами-партнерами та з BETD як одним із перших великих міжнародних форумів після енергетичних резолюцій COP28.
Як повідомляв Укрінформ, міністр енергетики Герман Галущенко у другу річницю синхронізації української енергосистеми з європейською ENTSO-E заявив, що Україна розбудовуватиме інтерконектори та збільшуватиме міждержавні перетини з європейськими країнами для нарощування обсягів імпорту та експорту електроенергії.
Коментувати