Батьки успішних дорослих людей дали поради молодим батькам.
70 батьків, чиї діти виросли досить успішними, поділилися, що хотіли б знати, поки їхні діти росли. Вони стверджують: якби тоді мали ці знання, то менше б зосереджувалися на не дуже важливому. Про це розповіла експертка з виховання дітей Марго Маколь Бісноу на шпальтах cnbc.com.
За її словами, за 15 років вона опитала багатьох успішних людей та їхніх батьків, щоб дізнатися про їхнє виховання. Загалом, каже, ці родини дуже задоволені тим, якими виросли їхні діти. Але зараз, з огляду на свій досвід багато батьків готові дати поради молодим мамам і татам.
1. Не панікуйте, якщо діти не закінчать коледж
Більшість батьків вважають, що для успішної кар’єри необхідна освіта. Підприємець Метт Малленвег, засновник WordPress, відкрив свою компанію, коли ще був студентом Х’юстонського університету, і покинув навчання, щоб керувати нею. Батьки Томаса Вю хотіли, щоб він був лікарем. Але син кинув Каліфорнійський університет і приєднався до першого стажера в Electronic Arts. Згодом він став провідним продюсером League of Legends.
Відео дня
Озираючись, зараз батьки кажуть, що їм не потрібно було так хвилюватися. Їхні діти не отримали дипломів, зате вони втілили свої мрії і стали досить успішними.
2. Захоплення не відволікає – воно може більше впливати, ніж ви думаєте
Батьки відомого режисера Джона Чу розповіли, що ще в 10 років він захоплювався зніманням фільмів. Вони хвилювалися, що це захоплення може відволікати сина від справжньої роботи та обов’язків. Тепер же розуміють, що саме це захоплення привело його до успіху.
Багато майбутніх підприємців захоплювалися спортом, і жоден не став професіоналом. Їхні батьки хвилюються, що діти весь вільний час проводять на ігровому полі, а не в класі. Проте тепер розуміють, що у такий спосіб діти набули таких цінних навичок, як стійкість, відважність, наполегливість і впевненість, що згодом привели до успіху в бізнесі.
3. Будьте більш відкритими щодо грошей
Багато батьків сказали, що хотіли б активніше використовувати фінанси як навчальний інструмент, зокрема залучати своїх дітей до прийняття фінансових рішень при складанні бюджету, покупці великих речей, як-от автомобіля. Інші казали, що хотіли б, щоб їхні діти ще в середній школі відкрили банківський рахунок або отримали кредитну картку.
Батьки вважають, що якби навчали своїх витрачати гроші, це допомогло б їм, коли вони засновували свої компанії.
4. Відзначайте не лише успіхи, а й невдачі
Чимало батьків зазначили, що невдачі їхніх дітей важливіші для їхнього розвитку, ніж легкі перемоги. І вважають, на цьому потрібно було наголошувати раніше. Адже невдача – це показник того, як людина навчається і росте. І будь-яка поразка повинна бути пальним для наступного успіху.
Раніше УНІАН розповідав, що відома українська співачка Наталія Могилевська поділилася своїм баченням виховання дітей. Вона розповіла, як навчає своїх названих доньок, 4-річну Софію та 13-річну Мішель, цінувати гроші та не піддаватися примхам, попри зірковий статус родини.
Коментувати