Упродовж 2024 року НЕК "Укренерго" придбала на довгострокових спецаукціонах допоміжні послуги об’єктів генерації загальною потужністю близько 600 МВт.
Про це компанія повідомила у Фейсбуці, передає Укрінформ.
“В умовах постійних ворожих атак на українську енергосистему побудова децентралізованої генерації – питання надзвичайної важливості. Принцип тут дуже простий: заміщення великих електростанцій роззосередженими по всій території України невеликими генеруючими установками такої ж сумарної потужності”, – пояснили в компанії.
За їхніми даними, така енергосистема є менш вразливою до ворожих ракет і дронів, а відповідно більш стійкою та здатною забезпечити українців електроенергією навіть в екстремальних умовах.
Зокрема, 500 МВт від усієї придбаної потужності за минулий рік становлять послуги нових об’єктів генерації, які мають з’явитись в енергосистемі до жовтня наступного року (377 МВт) та з 1 січня 2026-го (близько 100 МВт). Так, їхнє завдання полягає в допомозі збалансувати енергосистему, регулюючи генерацію за командою диспетчера.
В Укренерго зауважили, що більшість обʼєктів розподіленої генерації, введених в експлуатацію у 2024 році, підключені до мереж споживачів (промисловості та бізнесу) і забезпечують їхні власні потреби.
Здебільшого це невеликі установки потужністю до 20 МВт, що позитивно впливає на безпеку енергопостачання для цих споживачів та знижує загальне споживання в ОЕС України.
У компанії відзначили, що завдяки цьому відбувається зменшення навантаження на енергосистему в пікові години та пом'якшуються наслідки вимушеного застосування обмежень споживання під час енергодефіциту.
Як повідомлялося, на посилення захисту енергосистеми спрямовано понад 10 мільярдів гривень.
Коментувати