Атаки України на російські НПЗ не впливають на світові ринки нафти – Гончар

Атаки українських БПЛА на нафтопереробні підприємства в європейській частині Росії жодним чином не впливають на вартість нафти і нафтопродуктів на американському та на глобальних ринках.

Відповідні закиди спростував на брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ президент Центру глобалістики «Стратегія XXI» Михайло Гончар.

Він назвав маніпулятивними та відверто брехливими твердження про те, що одним із наслідків українських атак на російські НПЗ нібито стало значне підвищення вартості бензину в США, а також зростання нафтових котирувань на світових ринках.

«Зараз починають закидати, що, наприклад, зростання цін на бензин на американському ринку, поміж інших чинників, є наслідком українських ударів по російській нафтопереробці. Це абсолютна маніпуляція та відверта брехня. Тому що жодним чином це не може вплинути на американський нафтовий ринок. Там свої чинники працюють», – наголосив експерт.

Що ж до ринків, на які здійснюються постачання російських нафтопродуктів, впливи на них дуже локальні та тимчасові.

«Світовий ринок конкурентний. Якщо, наприклад, десь виникне дефіцит пального через обмеження російських постачань, там відразу ж з'являться індійські постачання. Адже Індія зараз стала, по суті, номером один для Європи з точки зору постачань готових нафтопродуктів. Так, вони виготовлені переважно з російської нафти, але це – індійські нафтопродукти. Той же дизель передусім, який спокійно заповнить вивільнену нішу», – запевнив Гончар.

За його словами, впливу подій довкола російських НПЗ на підвищення нафтових котирувань взагалі немає.

«Українські дрони не завдають ударів по нафтовидобувних потужностях РФ. Нічого в Сибір не прилітає. Певне зростання цін на нафту – це насправді наслідок двох речей. По-перше, активності хуситів в районі Червоного моря, через що традиційний нафтовий трафік, який ішов цим маршрутом до Європи з Близького Сходу, переорієнтований в обхід Африки. Це збільшило вартість і час доставки. Другий чинник також із цим пов'язаний: нездатність Західної коаліції впоратися з хуситами», – пояснив Гончар.

Якби не це, то, на переконання експерта, нафта нині коштувала б на 10 дол. за барель дешевше.

«Тому, коли починають говорити про нібито «український чинник» на глобальному нафтовому ринку, це абсолютна маніпуляція», – підсумував Гончар.

Як повідомлялося, останнім часом унаслідок ударів українських безпілотників по російських нафтопереробних заводах було виведено з ладу потужності з переробки майже 600 тис. барелів на добу. Загалом дрони СБУ за останній час успішно атакували 12 нафтопереробних заводів в РФ.

www.ukrinform.ua

Exit mobile version