“Жіноче щастя” вибухне пишним цвітом: експертка назвала доступне добриво для спатифілуму

Шкірка банана містить важливі поживні речовини, необхідні спатифілуму / колаж УНІАН, фото ua.depositphotos.com, Reuters

Існує простий спосіб підживити спатифілум (інші назви – мирна лілія, жіноче щастя), щоб він зміцнів і зацвів пишніше, і для цього потрібен предмет, який, швидше за все, вже є у вашому господарстві, пише Еxpress.

Екологічна експертка Єва зазначає, що якщо мирні лілії не підживлювати або робити це неправильно, їхні квіти можуть ставати слабшими або рослина зовсім перестане цвісти. При цьому вам можна не купувати дорогі добрива, адже вас виручить бананова шкірка.

За словами експертки, вона містить багато важливих поживних речовин, зокрема калій, магній, фосфор, необхідні рослині. Так, калій сприяє здоровому росту рослин, фосфор підтримує утворення квітів, а магній необхідний для виробництва енергії.

Відео дня

Однак, щоб підживити лілію банановою шкіркою, недостатньо просто кинути її в горщик з рослиною, оскільки вона може загнитися і привернути шкідників – мух або мурах. Натомість потрібно замочити бананову шкірку у воді на тиждень, а потім цю настояну воду розвести свіжою і полити нею рослини, радить Єва.

Щоб приготувати добриво, слід помістити бананову шкірку в банку з кришкою, а потім залити її водою. Закрити щільно кришку та залишити банку принаймні на 24 години, а можна й довше – навіть на місяць. Що довше шкірка настоюватиметься – то більше корисних речовин буде у воді, запевняє експертка. 

Перед поливом розбавте добриво таким чином, щоб воно складалося з однієї частини настояної води  та двох-п’яти частин чистої води. Поливайте мирну лілію біля основи рослини і намагайтеся уникати потрапляння води на листя. 

Поливати вазон водою з бананової шкірки потрібно щонайбільше раз на місяць, інакше ви можете надмірно удобрити рослину, що може завдати їй шкоди. 

Єва додала, що, крім поживних речовин, добриво з бананової шкірки для кімнатних рослин має й інші переваги, зокрема відлякує попелицю та зменшує шок від пересадження. 

Раніше УНІАН розповідав про секрети зимового догляду орхідей. Садівниця Orchid a Day розповіла, як забезпечити пишне цвітіння квітів навіть у холодну й темну пору року. Зокрема вона наголосила, що для цього потрібна оптимальна температура повітря – не нижча ніж 16 градусів, але не вища за 26 градусів за Цельсієм.

www.unian.ua

Exit mobile version