Деякі рослини є інвазивними: вони швидко поширюються і знищують інші види.
Садівники полюбляють садити декоративні рослини, які швидко ростуть і при цьому не потребують особливого додаткового догляду. Однак, як стверджує досвідчений садівник Центру домашнього садівництва Кемпера в ботанічному саду Міссурі Джастін Кандра, потрібно уникати так званих інвазивних рослин, які занадто агресивно поширюються та спричиняють зміни в навколишньому середовищі, наприклад, знищують місцеві популяції рослин, пише Southern Living.
Інвазивні рослини розповсюджуються кількома способами, наприклад через насіння, повзучі стебла, коріння або плоди, які переносять птахи. Причому багато таких рослин продаються в садових центрах, каже віце-президентка із садівництва та колекцій Ботанічного саду Атланти Аманда Беннетт.
Ось шість інвазивних рослин, які, як стверджують садівники, ніколи не слід садити.
Відео дня
1. Мімоза
Інші її назви – пудрове дерево, шовкове дерево. Це швидкоростуче маленьке або середнє дерево має пір’ясте листя та ефектні пухкі рожеві суцвіття, які перетворюються на сплющені насіннєві коробочки. Зазвичай мімоза росте на сонячних ділянках, таких як поля, узлісся, береги струмків і узбіччя доріг, каже Кандра.
2. Клематис терніфлорний
Ця напіввічнозелена виноградна рослина захоплює узлісся, струмки, узбіччя доріг, заглушаючи іншу рослинність. Цвіте як у тіні, так і на сонці, і це найбільш помітно наприкінці літа, коли рослина розквітає у вигляді пір’ястої білої хмари.
3. Плющ англійський
Ця низькоросла ґрунтопокривна рослина швидко приживається, а також стає гарним укриттям для комарів, каже Беннетт. Плющ укорінюється з насіння, коренів і вузлів листя, тому є агресивним, часто поширюючись до 100 футів у висоту та в ширину.
4. Бирючина китайська
Це вічнозелений чагарниковий вид захоплює ліси, поля, узбіччя доріг і береги струмків, утворюючи густі зарості , які затінюють місцеві види.
5. Груша Бредфорд
Також ця рослина відома як груша каллерія. Воно виявилося проблемним через квіти з неприємним запахом, слабку деревину та здатність до перехресного запилення з іншими рослинами, які згодом воно витісняє, каже Беннетт.
6. Барвінок звичайний
Це одна з найпопулярніших вічнозелених ґрунтопокривних рослин. Її трубчасті лавандово-блакитні квіти гарні, але в деяких місцях це може стати інвазивним, каже Беннетт.
7. Бамбук небесний
Інші назви – райський бамбук, священний бамбук, нандіна. Цей деревний кущ має барвисте вічнозелене листя, ефектні плоди, які люблять птахи (які допомагають поширювати насіння), а також стійкий до посухи та тіні, каже Кандра. Однак ці характеристики також роблять його інвазивним, змушуючи його витісняти місцеві види.
8. Вістерія китайська
Садівників приваблюють пишні фіолетові квіти цієї деревної ліани, однак ця рослина досягає висоти 40 футів, оперізуючи або заглушаючи інші дерева й кущі, каже Кандра.
9. Фарфорова ягода
Інша назва – амурська перцева лоза. Вона має гарні рожево-фіолетово-блакитні ягоди, чимось нагадує лози дикого винограду. Може досягати 25 футів у висоту, і птахи люблять ягоди, що сприяє поширенню цієї інвазивної рослини, каже Беннетт.
10. Очерет гігантський
Цю багаторічну траву висаджують як декоративну або для боротьби з ерозією. Але вона стала інвазивною у багатьох місцях.
Раніше УНІАН розповідав про дерева, які обов’язково потрібно обрізати з січня по березень – і врожаю буде в 2 рази більше. Виключно весняна або осіння обрізка саду – це неправильна звичка, і досвідчені садівники знають, що і в холодну пору року така процедура дуже потрібна, та й провести її легше. Вони розповіли, які дерева найкраще обрізати взимку і як це робити.
Коментувати