Вчені сумніваються в автентичності щелепи мозазавра Xenodens calminechari із марокканської шахти

Науковці виявили можливі невідповідності в дослідженні про мозазавра Xenodens calminechari, вперше описаного у 2021 році.

Вчені сумніваються в автентичності щелепи мозазавра Xenodens calminechari із марокканської шахти

Науковці виявили можливі невідповідності в дослідженні про мозазавра Xenodens calminechari, вперше описаного у 2021 році, повідомляє «Кіровоград Кропивницький» із посиланням на нове дослідження.

Мозазаври — морські рептилії, що панували в океанах крейдяного періоду, відомі своєю різноманітністю. Однак нова робота викликає питання щодо автентичності щелепи та зубів знайденого екземпляра.

Що виявили науковці?

Xenodens calminechari був описаний за частковою щелепною кісткою і чотирма гострими зубами, знайденими у марокканській фосфатній шахті. Дослідники стверджували, що зуби утворюють пилкоподібний край, унікальний для цього виду. Однак Генрі Шарп і його колеги з Університету Альберти помітили аномалії у будові зубів та щелепи, що може свідчити про фальсифікацію.

Аномалії у викопних рештках

  • Подвійні зуби в одній ямці: На відміну від інших мозазаврів, у X. calminechari два зуби розташовані в одній ямці, що суперечить відомим біологічним особливостям рептилій.
  • Медіальне перекриття: Матеріал, що виступає над зубами, не характерний для нормального розвитку зубів мозазавра.
  • Походження знахідки: Викопне було знайдено не палеонтологами, а в шахті, відомій підробленими знахідками.

Що кажуть експерти?

Співавтори дослідження, Майкл Колдвелл і Марк Пауерс, зазначають, що мозазаври змінювали зуби протягом життя, а їхні зубні ямки формувалися з кісткової тканини. Проте структура зубів X. calminechari не відповідає цим особливостям.

Палеонтолог Пауліна Хіменес-Уїдобро також підкреслила незвичайну морфологію зубного ряду, яка не узгоджується з типовими рисами мозазаврів.

Проблеми з перевіркою

Науковці планували провести комп’ютерну томографію знахідки, щоб підтвердити її автентичність. Однак спроби зв’язатися з автором дослідження 2021 року, Ніком Лонгричем, виявилися складними. Його реакція на запити про подальші дослідження посилила підозри.

Якщо знахідка виявиться підробкою, це підкреслить необхідність суворої перевірки викопних решток. Підроблені знахідки підривають наукову довіру та спотворюють наші знання про давній світ. Археологи виявили в Йорданії таємничу гробницю, яка пролежала непорушно 2 тисячі років.

Раніше археологи знайшли давні поселення в Англії.

Exit mobile version