Історично селера та її компоненти використовувалися в традиційній народній медицині в усьому світі для лікування багатьох захворювань.
Селера є рослиною, яка походить з Європи і часто зустрічається в Азії та Африці. Це член сімейства Apiaceae, до якого також входять петрушка, кріп і фенхель. Історично селера та її компоненти (листя, стебла, сік) використовувалися в традиційній народній медицині в усьому світі для лікування багатьох захворювань, пише Very Well Health.
Зазначається, що в селері багато двох корисних для здоров’я сполук – флавоноїдів і поліфенолів. Основними флавоноїдами селери є апігенін і лютеолін, які мають кілька корисних ефектів для здоров’я. Основним поліфенолом, який міститься в селері, є п-кумарова кислота. Переваги соку селери включають:
Зволоження
Селера на 95% складається з води і містить високий рівень електроліту калію. Електроліти – це важливі мінерали та солі, які дозволяють воді проникати в клітини, таким чином підвищуючи рівень гідратації в організмі.
Відео дня
Високий вміст води та калію в селері добре підходить для того, щоб бути зволожуючим напоєм. Однак жодних спеціальних досліджень щодо того, чи допомагає сік селери гідратації, не проводилося.
Травлення
Високий вміст води в селері та соку селери підтримує травлення, що узгоджується з дослідженнями, які підкреслюють важливість достатньої гідратації для здоров’я травлення. Ці дослідження показують, що достатня гідратація пов’язана з покращенням функції кишечника та зменшенням запорів
Крім того, високий вміст клітковини в непроцідженому соку селери (соку селери з м’якоттю), ймовірно, сприяє травленню. Дослідження показують позитивний зв’язок між збільшенням споживання клітковини та покращенням травлення.
Протизапальна дія
Оскільки селера містить велику кількість фітонутрієнтів флавоноїдів і поліфенолів, вона може мати антиоксидантну дію, зменшуючи запалення в організмі.
Огляд дослідження виявив, що фітонутрієнти селери мають антиоксидантну дію, подібну до інших продуктів із подібними профілями фітонутрієнтів.
Вплив на артеріальний тиск
Дослідження виявили значний зв’язок між споживанням селери в усіх формах і зниженням загального артеріального тиску.
Вважається, що велика кількість флавоноїдів, поліфенолів та інших поживних речовин у селері сприяє зниженню загального артеріального тиску, але точні механізми залишаються неясними.
Профілактика діабету
Існують дослідження впливу лютеоліну на рівень цукру в крові та лікування діабету. Лютеолін – це флавоноїд, який у значній кількості міститься в селері.
Як показали різні дослідження, лютеолін впливає на загальну регуляцію рівня цукру в крові в організмі, включаючи покращення балансу глюкози в крові та доставку глюкози в клітини. Споживання продуктів з високим вмістом лютеоліну позитивно впливає на контроль рівня цукру в крові у людей з діабетом.
Інші новини дієтології
Раніше УНІАН повідомляв, як лише за 7 днів безпечно скинути зайву вагу. Якщо ви хочете швидко зменшити кількість жиру в організмі, почніть із дієти.
Також ми писали про 12 видів риби з високим вмістом білка, на які варто звернути увагу. За словами дієтологів, риба може допомогти збалансувати харчування.
Коментувати