Як найкраще прати речі: експерти нагадали 8 забутих хитрощів

Перевірені роками хитрощі часто можуть бути ефективнішими за сучасні можливості / Колаж УНІАН, фото ua.depositphotos.com, pixabay.com

Щодо прання, то не завжди сучасні зручності перевершують класичні методи. Експерти радять усе ж час від часу звертатися до перевірених хитрощів, які передаються з покоління в покоління, пише martha stewart.

Перевага останніх у тому, що вони економлять електроенергію та зменшують зношування тканин, йдеться у публікації. Ось якими порадами поділилися експерти із прання.

1. Розчин для відбілювання власноруч

Хоч сучасні відбілювачі та ензимні очищувачі мають безперечний ефект, та все ж можна власноруч приготувати засіб, який зроблять тканину білосніжною. При пранні білих речей варто додати пів чашки бури на дві столові ложки прального порошку або трохи оцту, щоб одяг залишився красивими.

Відео дня

2. Сонце як плямовивідник

Власниця компанії Phillips Commercial and Residential Cleaning Services Стефані Філліпс використовує сонце для видалення стійких органічних плям, наприклад від поту чи крові. Вона розповіла, що потрібно просто змочити одяг, обробити пляму невеликою кількістю оцту або лимонного соку, а потім вивісити річ під пряме сонячне проміння.

3. Господарське мило

Філіпс рекомендує не забувати про шматок господарського мила, який точно був у вашої бабусі. Треба просто змочити пляму, потерти її бруском мила і випрати як зазвичай. Плями зникнуть.

4. Кукурудзяний крохмаль від жирних плям

Жирну пляму можна посипати кукурудзяним крохмалем, зачекати кілька хвилин, а потім видалити її чистою м’якою щіткою. Якщо пляма не зникає, треба перевернути річ і обробити так само інший бік. Тоді прополоскати й випрати в холодній воді.

5. Сушіння на мотузці надворі

Мелісса Андерсон з Molly Maid пропонує сушити білизну на мотузці надворі, щоб запобігти зсіданню одягу від тепла сушарки. Лінійне сушіння також чудово підходить для виведення плям, вивітрювання запахів і економії електроенергії. Щоб запобігти вигоранню кольорів на сонці, одяг можна повісити виворітним боком доверху.

6. Сортуйте одяг на світлий і темний

Сучасні тканини безпечніші за кольорами, ніж колишні, і багато людей тепер можуть пропустити цей крок, але Джина МакРей з Molly Maids все ще розділяє одяг за кольором, як її вчили, щоб уникнути потрапляння сторонніх кольорів на речі. МакРей також рекомендує сортувати за рівнем забруднення.

7. Крохмальний засіб власноруч

Філліпс поділилася маминим рецептом домашнього крохмалю. Вона використовує ¼ склянки кукурудзяного крохмалю та ½ склянки холодної води, щоб зробити кашку. А тоді виливає цю суміш у киплячу воду – і виходить чудовий засіб для підкрохмалювання білизни.

8. Складайте футболки рівно або скручуйте їх

Філліпс пропонує скручувати або складати футболки, як військовослужбовець. Завдяки цьому багато речей поміщається у невеликий ящик, до того ж це має охайний вигляд.

Раніше УНІАН розповідав, скільки порошку потрібно на одне прання. Це, зокрема, залежить від типу й завантаження пральної машинки і того, наскільки одяг брудний. 

Багато господинь, вираховуючи, скільки порошку потрібно, орієнтуються на столову ложку. Вона вміщує 15-20 г. Тобто ви легко можете підрахувати, скільки порошку сипати в пральну машину – для звичайної пралки знадобиться 6-8 столових ложок засобу.

www.unian.ua

Exit mobile version