Як виховувати щасливих дітей: 6 рис, які потрібно прищепити, на думку психологів

Щасливі діти – це необов’язково ті, хто отримує ідеальні оцінки / Фото ua.depositphotos.com

Не варто хвилюватися, якщо у вашої дитини неідеальні оцінки – це точно не те, що їй обов’язково потрібне. Навіть якщо у вашої доньки чи сина через оцінки шанси вступити до коледжу і мати стипендію невеликі, це не означає, що вони не є успішними, адже ваша дитина має перевагу в чомусь важливішому, пише Your Tango.

Дослідження показало, що певна риса вашої дитини, як-от допитливість, самодисципліна, впевненість, є набагато кращим показником її майбутнього успіху, ніж оцінки.

Психологи назвали шість рис, які потрібні кожній дитині, щоб бути успішною.

Відео дня

1. Емоційна стійкість

Діти, які неодноразово чують, що вони “геніальні” або “ідеальні”, стикаються із проблемою, коли школа вимагає дедалі складніший матеріал. Ці діти починають вірити, що інтелект – це обмежена можливість і, якщо щось дається нелегко, перестають докладати зусилля.

Педагоги кажуть, що витривала дитина хоче вчитися і не хвилюється, якщо чогось не зрозуміє з першого разу. Вони радять батькам цінувати у дитині зусилля, а не результат.

2. Інтелектуальна допитливість

Діти, які прагнуть вчитися, є безцінним активом для компанії, оскільки вони мислять нестандартно. Сучасні корпорації шукають людей, які можуть генерувати революційні ідеї, що змінюють галузь. Люди рідко вчаться цьому із книжок – вони отримують такі вміння на практиці методом проб і помилок.

3. Відвертість

Людина, віддана навчанню все життя, не хвилюється, що не знає відповіді на якесь запитання, не соромиться його поставити, тому що знає, що завжди є чому вчитися. Батькам  потрібно заохочувати розбіжності в думках, підкреслювати, що думки кожного є цінні, цікаві і важливі.

“Допоможіть своїм дітям подолати наївний реалізм і мислити креативніше, змінивши свою точку зору хоча б на мить. Вони можуть зробити це, залізши на шафу, щоб побачити, як виглядає світ звідти, уявивши себе кимось іншим (можливо, кимось, хто дуже відрізняється від вас, кимось із іншою культурою чи з певною інвалідністю), або аргументуючи щось з протилежної точки зору”, – радить тренерка з виховання дітей Мія фон Ша.

4. Доброта

Дозвольте дітям проявляти доброту. Наприклад, хай вони виберуть благодійну організацію, яка їм подобається, і в якийсь день стануть там волонтерами. Незалежно від того, чи це доброзичливість до спільноти чи просто доброзичливість до друзів, визнайте свою дитину  доброю та розумною.

5. Самодисципліна

Якщо ваша дитина вчиться на помилках і розуміє, як збалансувати свій час, – вона попереду. Дослідження в галузі психології показали, що “наполеглива праця та дисципліна сприяють шкільним досягненням більше, ніж IQ. 

Заохочуйте дітей щодня вчитися з перервами, розвивайте звичку до самодисципліни і додайте в розпорядок дня цікаві заняття, щоб допомогти їм запам’ятати те, що вони вивчають.

6. Упевненість

Представник вступної комісії до коледжу не проситиме вашу дитину продекламувати “Гамлета” чи щось обчислити, а захоче побачити людину, яка може працювати як самостійно, так і в команді, а також яка проявляє впевненість, що може впоратися з викликом.

Як повідомляв раніше УНІАН, 11 речей у вашому домі красномовно свідчать, що батьки добре вас виховали. Адже, щоб комфортно і спокійно почуватися, людина створює навколо себе відповідне середовище. І те, що її оточує, свідчить, зокрема, і про її виховання. 

Про рівень виховання людини, зокрема, свідчать полиці, заповнені книгами, спеціальне робоче місце, сімейні світлини, домашній улюбленець тощо.

www.unian.ua

Exit mobile version