Уряд Великої Британії скасував низку регуляторних правил з метою пришвидшення будівництва атомних електростанцій, у т.ч. вперше з малими модульними реакторами.
Про це повідомляє Укрінформ із посиланням на сайт британського уряду.
"Ця країна не будувала атомних електростанцій десятиліттями. Нас підвели і залишили позаду. Наша енергетична безпека занадто довго була заручником Путіна, а британські ціни на енергоносії злітали до небес за його примхами. Я кладу цьому край та змінюю правила, щоб підтримати будівничих цієї країни, і скажу "ні" блокувальникам, які надто довго душили наші шанси на дешевшу енергію, зростання і робочі місця", – заявив прем'єр-міністр Кір Стармер.
Зазначається, що Велика Британія була першою країною у світі, яка розробила ядерний реактор, але востаннє атомна електростанція була побудована в країні в 1995 році. Відтоді не було побудовано жодної АЕС, що "призвело до відставання Великої Британії у глобальній гонитві за використання чистішої та доступної енергії".
"Галузь, яка була започаткована у Британії, була задушена регуляторними нормами, що призвело до інвестиційного колапсу, в результаті чого на стадії будівництва залишилася лише одна атомна електростанція – Hinkley Point C. І це після багатьох років затримок, спричинених непотрібними правилами – так, щоб отримати дозвіл на будівництво, компанії повинні були підготувати екологічну оцінку на 30 тис. сторінок", – зазначається у пресрелізі.
Вжиті британським урядом реформи, зокрема, "розчистять шлях для менших і простіших у будівництві ядерних реакторів – відомих як малі модульні реактори – які вперше в історії Великобританії будуть побудовані".
Також зміни до правил планування передбачають, що компанії можуть почати будувати такі міні-АЕС там, де вони потрібні: "Відмова від переліку з 8 майданчиків – це означає, що ядерні об'єкти можуть бути побудовані в будь-якій точці Англії та Уельсу".
Крім того, скасовано термін дії правил ядерного планування – "таким чином, проєкти не будуть обмежені в часі, а галузь зможе планувати на довгострокову перспективу".
Водночас британським урядом створено робочу групу з ядерного регулювання, яка ініціюватиме вдосконалення правил.
Як повідомляв Укрінформ, Рада міністрів Польщі погодилася виділити державній компанії «Польські атомні електростанції» (Polskie Elektrownie Jądrowe, PEJ) 60,2 млрд злотих ($14,5 млрд) на проєктування і будівництво в 2025-2030 роках першої атомної електростанції.
Фото: Simon Dawson
Коментувати