Нафта дорожчає на тлі можливих нових тарифів США

Ціни на нафту зросли у понеділок, 10 лютого, попри те, що інвестори оцінили останню погрозу президента США Дональда Трампа запровадити тарифи, цього разу на весь імпорт сталі та алюмінію, які можуть знизити глобальне економічне зростання та попит на енергоносії.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Reuters.

Ф'ючерси на нафту марки Brent піднялися на 51 цент, або 0,7%, до 75,17 долара за барель, тоді як американська нафта West Texas Intermediate коштувала 71,45 долара за барель, що більше на 45 центів, або 0,6%. Минулого тижня ринок опублікував третє поспіль тижневе падіння через побоювання щодо глобальної торговельної війни.

Трамп заявив, що в понеділок оголосить про встановлення 25% мит на весь імпорт сталі та алюмінію до США, що є черговою значною ескалацією реформи його торговельної політики.

Буквально тиждень тому президент оголосив про введення мит для Канади, Мексики та Китаю, але наступного дня призупинив їх дію для сусідніх країн.

Відповідні тарифи Китаю на деякі експортні товари США мають набути чинності в понеділок, поки немає жодних ознак прогресу між Пекіном і Вашингтоном.

Трейдери нафти і газу вимагають від Пекіна відмови від імпорту сирого та зрідженого природного газу з США.

У неділю Трамп заявив, що США досягають прогресу з Росією, щоб припинити війну в Україні, але відмовився надати подробиці будь-яких контактів, які він мав з президентом РФ.

Санкції, введені проти російської торгівлі нафтою 10 січня, призвели до перерви постачання Москви її головним клієнтам: Китаю та Індії.

Минулого тижня Вашингтон також посилив тиск на Іран, коли Міністерство фінансів США запровадило нові санкції проти кількох осіб і танкерів, які допомагають доставляти мільйони барелів іранської сирої нафти до Китаю.

Санкції проти Ірану та нездатність досягти ядерної угоди є потенційними ризиками для цін на нафту, навіть попри те, що політика Трампа спрямована на зниження цін на енергоносії, зазначили аналітики Citi в записці.

www.ukrinform.ua

Exit mobile version