Роздані «поважним» людям: Гетманцев проситиме РНБО провести ревізію родовищ

Голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев заявив про намір звернутись до РНБО з проханням розглянути питання аудиту та ревізії родовищ корисних копалин в Україні.

Про це він заявив у своєму дописі в Телеграмі, передає Укрінформ.

"Дискусія щодо ідеї залучення США до видобутку українських надр, повернула актуальність важливих тем, які зусиллями зацікавлених осіб ще до війни пішли з порядку денного. Так, для того аби надати дозвіл на надрокористування, його треба мати. Але не секрет, що за 30 років всі дозволи на комерційно цікаві родовища вже роздані «поважним» людям. Настільки «поважним», що отримали їх практично безоплатно. Тобто пропонувати партнерам нема чого або майже нема чого. Тому перше питання – це повернення народу України незаконно вкрадених родовищ", – вважає Гетманцев.

На думку парламентарія, аудит державних родовищ є питанням нацбезпеки через імовірні факти незаконної видачі дозволів на надрокористування. Тому розгляд питання Радою Нацбезпеки допоможе повернути народу України родовища, які могли бути викрадені.

"Першим питанням – є питання ревізії всіх родовищ корисних копалин і повернення їх народу. І скажімо прямо – його треба вирішувати незалежно від інтересів США або інших партнерів. Це наша справа і інтерес народу. А вже після його вирішення, родовища, можливо і доцільно передати іноземному інвестору з країн-партнерів на взаємовигідних умовах. Проте точно без пільг – зі справедливою часткою від вартості добутого і бажано потім переробленого в Україні, що має отримати народ України. Тому, починаємо з ревізії та аудиту. Готую відповідне звернення на РНБО. Це точно питання нацбезпеки", – додав народний депутат.

Як повідомлялось, в українських надрах наявний 21 елемент із 30 визначених Європою як критична сировина – літій, графіт, кобальт, титан тощо.

Ексміністр інфраструктури Олександр Кубраков заявив, що значні запаси критичної сировини (critical raw materials) можуть стати істотним фактором економічного зростання в Україні. для цього слід створити прозорі умови надрокористування та подолати інвестиційні бар'єри.

www.ukrinform.ua

Exit mobile version