Рекордсменом з найвищого польоту серед усіх птахів є гриф Рюппеля.
Цього птаха ще називають сип плямистий / фото Вікіпедія
Птахи мають багато особливостей, які вражають. Деякі з них можуть злітати на кілометри, не змахнувши крилами жодного разу, деякі живуть понад 50 років, а дехто має забарвлення, наче у веселки. Однак коли ви спостерігаєте за тим чи іншим птахом, то, ймовірно, задаєте собі питання, як високо він може злетіти, пише IFLScience.
Зазначається, що рекордсменом з найвищого польоту серед усіх птахів є гриф Рюппеля.
У виданні розповіли, що у 1973 році один гриф Рюппеля впав на комерційний літак на висоті 11 300 метрів над Кот-д’Івуаром у Західній Африці. Попри те, що один з двигунів літака було пошкоджено, він здійснив успішну посадку, однак птах все ж загинув.
Відео дня
“Все, що від нього залишилося, це п’ять повних і 15 неповних пір’їн – достатньо для позитивної ідентифікації виду і підтвердження цього неймовірного подвигу”, – підкреслили у IFLScience.
Що відомо про цих птахів
Ці птахи є дуже соціальними та формують моногамні пари, де обоє батьків піклуються про пташенят впродовж перших 150 днів після їхнього народження.
Вони є родом з регіону Африки Сахель. Також грифа можна зустріти в Зімбабве, Сенегалі та Ефіопії. Інколи вони з’являються на узбережжі Середземного моря в Іспанії.
“Однак, на жаль, такі візити можуть стати більшою рідкістю в майбутньому, оскільки стерв’ятник Рюппеля занесений до Червоного списку Міжнародного союзу охорони природи як вид, що перебуває під загрозою зникнення. Як і багатьом подібним африканським птахам, їм загрожує втрата середовища існування, полювання та зменшення доступності їхнього єдиного джерела їжі – падалі”, – зауважили у матеріалі.
Якщо вам коли-небудь пощастить побачити грифа Рюппеля, то це дуже красиве видовище. Ці птахи є великими та досягають майже метрової висоти. Вони мають характерну голову без пір’я, що пов’язане з їхньою схильністю засовувати всю голову всередину здобичі, поки вони її смакують.
Гриф Рюппеля / фото Вікіпедія
Розмах їхніх крил сягає понад два метри, однак під час польоту птахи використовують їх економно.
“Цілком можливо, навіть ймовірно, що подія 1973 року була аномалією. Існують причини, чому ви зазвичай не бачите птахів, що летять поруч з пасажирськими літаками на крейсерській висоті, і більшість з них пов’язані з нестачею кисню.
Також серед інших претендентів є журавель сірий, який піднявся на висоту 10 тисяч метрів.
Інші цікавинки про птахів
Раніше біолог розповів, як люди відправляли повідомлення за допомогою птахів. Відомо, що у давні часи люди покладатися на голубів, які могли приблизно за дві години доставити повідомлення на відстань у понад 150 кілометрів. За словами біолога, такі голуби здебільшого використовувалися для передачі саме рукописних повідомлень.
Також повідомлялось, що пінгвіни можуть “розлучатися” з партнерами. Біолог зазначив, що це пов’язано з умовами довкілля та успіху розмноження серед птахів.
Коментувати