В інформаційному просторі поширюється черговий фейк російської пропаганди, пов’язаний із вибухом у Миколаєві, який стався 14 лютого. У соціальних мережах з’явилася неправдива версія, що вибух був “помстою” жінки співробітникам Територіального центру комплектування (ТЦК) через мобілізацію її сина, повідомляє “Кіровоград Кропивницький” з посиланням на Центр протидії дезінформації (ЦПД).
Що відомо про інцидент?
Неправдиві повідомлення почали активно розповсюджувати Telegram-канали після вибуху, внаслідок якого загинули двоє осіб.
“Згідно з офіційними даними Національної поліції України, загибла не мала синів мобілізаційного віку. У неї залишилися двоє дітей – 2001 та 2011 років народження,” – зазначили в ЦПД.
Крім того, перевірка встановила, що старший син загиблої не є військовослужбовцем, що повністю спростовує версію про “помсту”.
Російські диверсійні операції проти України
У Центрі протидії дезінформації нагадали, що спецслужби РФ активно займаються вербуванням громадян України для організації диверсій проти військових та об’єктів критичної інфраструктури.
“Ті, хто погоджуються на співпрацю з російськими спецслужбами, гарантовано або загинуть, або опиняться у в’язниці на довгі роки, втративши своє майбутнє,” – наголосили в ЦПД.
Серія терактів на ТЦК та нова тактика ФСБ
Як повідомляє СБУ, російські спецслужби змінили тактику і почали ліквідовувати виконавців терактів після виконання завдань. Тобто, громадяни, яких використовують для підривів будівель ТЦК, стають жертвами вибухів, організованих їхніми ж кураторами з РФ.
В Україні за останній місяць сталося кілька терактів, пов’язаних із військовими комісаріатами:
- 1 лютого у Пирятині Полтавської області вбили військового ТЦК на АЗС.
- 2 лютого стався вибух біля ТЦК у Павлограді Дніпропетровської області.
- 5 лютого вибух пролунав у приміщенні ТЦК у Кам’янці-Подільському.
За словами начальника Центру протидії дезінформації Андрія Коваленка, операції, пов’язані з підривами українських ТЦК, координуються спецслужбами РФ у межах інформаційно-диверсійної кампанії проти України.
Висновок
Українські спецслужби закликають громадян не поширювати фейки, а також повідомляти про підозрілих осіб та можливі загрози правоохоронним органам. Російська пропаганда намагається підірвати довіру до силових структур України, використовуючи дезінформацію та диверсійні методи, тому критичне ставлення до інформації з неперевірених джерел – ключовий фактор інформаційної безпеки країни.
Раніше російські пропагандисти вигадали новий фейк про Київ.
Коментувати