Сире чи пастеризоване: яке молоко корисніше для здоров’я

Сире молоко може піддати ризику виникнення важких захворювань / фото ua.depositphotos.com

Експерти стверджують, що сире молоко не тільки не має більше переваг, ніж пастеризоване, воно може бути шкідливим для здоров’я, пише eatingwell.com.

За даними Центрів з контролю та профілактики захворювань, сире молоко може містити шкідливі бактерії. До них можуть належати бактерії, що спричиняють захворювання харчового походження, такі як кишкова паличка, лістерія, сальмонела та інші. Загальні симптоми цих інфекцій включають діарею, спазми шлунка, нудоту та блювоту. Серйозніші симптоми можуть виникнути у дорослих старше 65 років, дітей віком до 5 років, осіб з ослабленим імунітетом і вагітних.

Сире молоко може наразити на ризик виникнення важчих захворювань, включно із синдромом Гієна-Барре, що може призвести до паралічу, та гемолітико-уремічним синдромом, рідкісним, але небезпечним для життя захворюванням, яке може спричинити ниркову недостатність або інсульт.

Відео дня

“Сире молоко може бути заражене різними способами. Навіть здорові тварини можуть переносити мікроби, шкідливі для людей. Мікроби з фекалій цих тварин можуть потрапити в сире молоко і забруднити його. Належна практика безпеки може знизити ймовірність потрапляння мікробів у сире молоко, але не повністю усунути її”, – стверджують експерти.

Фахівці настійно радять людям вживати тільки пастеризоване молоко. Воно навряд чи міститиме шкідливі мікроби, які можуть спричинити хвороби.

Раніше УНІАН писав, що буде з вашим тілом, якщо пити більше трьох чашок чаю або кави щодня.

www.unian.ua

Exit mobile version