У МЗС Німеччини сказали, скільки щороку виділяють грошей на розмінування України

Ексклюзив Німеччина бере активну роль у заходах з розмінування в Україні, спрямовуючи на це близько 20 млн євро щороку.

Про це Укрінформу повідомила речниця МЗС ФРН.

«Німеччина підтримує Україну в розмінуванні та знешкодженні вибухонебезпечних предметів з 2015 року, останнім часом виділяючи близько 20 мільйонів євро на рік», – зазначила речниця.

За її словами, ФРН тісно співпрацює з такими партнерськими організаціями, як Handicap International, HALO Trust, Danish Refuge Council, Mines Advisory Group, Norwegian Peoples' Aid і Женевським міжнародним центром гуманітарного розмінування.

«Ми хочемо зробити життя людей в Україні безпечнішим: щоб діти могли безпечно гратися на вулиці, фермери мали змогу обробляти свої поля, а дороги знову стали проїзними. Окрім того, ми також ведемо просвітницьку роботу серед населення, щоб запобігти нещасним випадкам, і підтримуємо постраждалих, наприклад, протезуванням чи психологічно», – додала представниця німецького міністерства.

За її словами, Німеччина сприяє знешкодженню мін і вибухонебезпечних боєприпасів у всьому світі та підтримує постраждалих. Останні два роки Берлін спрямовує на проєкти допомоги близько 70 мільйонів євро і є другим за величиною міжнародним донором гуманітарного розмінування.

У 2023 році Федеральне міністерство закордонних справ ФРН підтримало заходи з гуманітарного розмінування в 11 країнах і регіонах. Пріоритетними окрім України для Німеччини є Афганістан, Ефіопія, Боснія та Герцеговина, Ірак, Камбоджа, Колумбія, Сомалі, Шрі-Ланка, Південний Судан, Зімбабве.

Як повідомлялося, 4 квітня відзначається Міжнародний день просвіти з питань мінної небезпеки.

За даними Організації Об’єднаних Націй, понад 100 мільйонів людей у ​​всьому світі перебувають під загрозою через протипіхотні міни і нерозірвані боєприпаси.

Для фінансування робіт із розмінування на нинішній рік в Україні передбачено 2,5 млрд грн. Торік в Україні повернули в господарське використання понад 35 тис. кв. км очищених від вибухонебезпечних предметів територій.

У перший рік повномасштабного російського вторгнення в Україні було щонайменше 174 тис. кв. км потенційно забруднених земель, на обстеження та розмінування яких, за оцінками Світового банку, знадобиться щонайменше $37 млрд.

www.ukrinform.ua

Exit mobile version