Санкційна група Макфола-Єрмака вже напрацювала три плани дій та 18 окремих рекомендацій

Санкційна група Макфола-Єрмака за час роботи напрацювала три плани дій та 18 окремих рекомендацій щодо ключових напрямів санкційної політики.

Про це у Телеграмі поінформував керівник Офісу Президента Андрій Єрмак, повідомляє Укрінформ.

"3 роки санкційній групі Макфола-Єрмака.За цей час група напрацювала 3 комплексні Action Plans та 18 окремих рекомендацій (Working Papers) по ключових напрямах санкційної політики. Їхні пропозиції стали основою для конкретних рішень країн санкційної коаліції", – написав Єрмак.

Він зазначив, що в енергетичному секторі вдалося досягти таких результатів: запроваджено заборону на імпорт російського вугілля, морської нафти та нафтопродуктів; накладено санкції на ключові енергетичні компанії РФ, зокрема «Газпромнефть», «Сургутнефтегаз», «Лукойл» та інші; запроваджено обмеження для тіньового флоту й нафтотрейдерів, таких як Совкомфлот, Роснефтефлот і Sun Ship Management; посилено контроль за страхуванням суден у Балтійському морі; а також введено заборону на продаж танкерів до Росії.

В області фінансів досягнуто: понад 20 великих російських банків було відключено від системи SWIFT; запроваджено санкції проти ключових фінансових установ, зокрема Газпромбанку, Тінькофф, Росбанку, Московської біржі та Національного розрахункового депозитарію; заморожено суверенні активи Росії; прибутки, отримані від активів, спрямовуються на фінансову підтримку України через механізм ERA.

У сфері індивідуальних санкцій до списків було внесено олігархів, урядовців, керівників компаній, пропагандистів, політиків і членів їхніх родин. Під обмеження потрапили й численні державні підприємства РФ, зокрема енергетичні, промислові, транспортні та медійні структури — КАМАЗ, СУХОЙ, РЖД, RT, Роскомнадзор, Росатом та інші.

У рамках експортного контролю введено обмеження на постачання до Росії ключових металів і мінералів для потреб ВПК, розпочато розслідування схем обходу санкцій (зокрема, кейс Haas), а також накладено санкції на компанії з третіх країн — Китаю, Туреччини, ОАЕ та Киргизстану.

У сфері ІТ відбувся вихід із ринку провідних гравців — SAP, Oracle, Autodesk, а також запроваджено заборону на ІТ-консалтинг і використання хмарних сервісів.

У галузі ядерної енергетики США зупинили імпорт урану з РФ, а також запровадили санкції проти Росатому, його дочірніх компаній і керівництва.

Єрмак зауважив, що всі ці заходи вже дають результат: у Росії менше грошей, менше доступу до технологій і більше проблем у ключових секторах економіки.

"Група Єрмака-Макфола продовжує роботу. Ми першими після широкомасштабного вторгнення почали розробляти механізми санкційного тиску і продовжимо це робити. Група вже стала основним майданчиком для пропозицій і об‘єднала низку світових експертів навколо санкційного треку", – додав керівник ОП.

Як повідомляв Укрінформ, міжнародна робоча група щодо санкцій проти Росії була створена з ініціативи Президента Володимира Зеленського.

www.ukrinform.ua

Exit mobile version