Росія хоче продати юані й золото на $424,9 мільйона, щоб закрити «діру» в бюджеті – розвідка

Російська влада планує продати з «Фонда национального благосостояния» (ФНБ) юані й золото на 424,9 млн дол., щоб отримати гроші для покриття дефіциту бюджету через втрату нафтогазових доходів у березні.

Про це повідомляє Служба зовнішньої розвідки України, передає Укрінформ.

Як зазначається, головна причина цього рішення – падіння ціни російської нафти марки «Urals» до 50 дол. за барель. Упродовж січня–березня російська нафта подешевшала на 13% і коштує майже на 20 дол. нижче, ніж закладено в бюджеті РФ на поточний рік. З такою ціною на російський барель коштів фонду вистачить лише на рік, проте ситуацію погіршує курс рубля.

Крім того, за даними СЗРУ, на рішення вплинуло зниження РФ обсягів видобутку нафти. Станом на 1 квітня Росія видобуває близько 9 млн барелів на добу (у 2024 році – 10 млн барелів на добу і вище). Це призвело до скорочення нафтогазових доходів бюджету РФ у березні на 17%, а за підсумками І кварталу 2025 року – на 10%.

СЗРУ нагадує, що за підсумками січня–лютого 2025 року дефіцит російського бюджету зріс до 44,58 млрд дол. Це перевищує ліквідну частину ФНБ на 14% (станом на 1 квітня – 39,1 млрд дол.), а її подальше зменшення значно посилить ризики для російської економіки, оскільки вільних грошей у фонді залишилося так мало, як не було ще ніколи з моменту його створення у 2008 році. Фонд, який спочатку у Кремлі замислювали для фінансування пенсій, нині перетворили на «заначку» на чорний день.

СЗРУ прогнозує, що у короткостроковій перспективі збільшення обсягів продажу юанів і золота з ФНБ частково стабілізує курс рубля і дасть змогу ненадовго уникнути стрімкої девальвації. Проте це рішення є тимчасовим, і в травні рубль продовжить знижуватися.

Як повідомлялося, Служба зовнішньої розвідки України сформувала доказову базу щодо 39 суховантажних суден та ідентифікувала 80 капітанів, які причетні до вивезення аграрної продукції з тимчасово захоплених російськими загарбниками територій України.

www.ukrinform.ua

Exit mobile version