Для безпечного прання важливо розуміти, який тип взуття не можна закидати в пральну машину.
Не всі кросівки можуть безпечно випратися у пральній машині, кажуть експерти / фото ua.depositphotos.com
Якщо ви маєте білі або світлі кросівки, то їх доводиться часто прати, адже вони швидко стають брудними. Однак перш ніж кинути пару взуття в пральну машину, дізнайтеся, чи безпечно це, як для взуття, так і для техніки. Тому видання Real Simple розповіло, чи можна прати взуття у пральній машині.
Чи безпечно прати взуття у пральній машині?
За словами експертів, все залежить від матеріалу та способу прання.
“Тверді підошви або металеві люверси можуть пошкодитися, б’ючись об барабан”, – зазначила засновниця однієї з компанії по виробництву пральних засобів Алісія Соколовські.
Відео дня
Експерт додала, що брудне взуття потрапляє у пральну машину та її фільтр, внаслідок чого він може пошкодитися.
Як правильно прати взуття?
Менеджер одного американського бренду побутової техніки Аманда Абрахам каже, що для особливо брудного взуття краще використовувати делікатний режим та прохолодну воду.
Також експерти радять прати взуття з матеріалів, які безпечні для пральної машини.
“Це невелика бирка або наклейка всередині взуття, на якій зазвичай є піктограми, що вказують на матеріал різних частин взуття – зовнішньої підошви, устілки, верху і підкладки”, – пояснила Абрахам.
Зазвичай, якщо це кросівки з тканини, сітчасте взуття або брезентові туфлі, то з ними все буде добре після прання, запевнила експерт.
“Взуттєві матеріали, які не можна прати в машинці, включають шкіру, замшу, лаковану або штучну шкіру, нубук, коркову підошву, будь-які види бісеру, вовну, оксамит, велюр або шовк. Якщо незрозуміло, з якого матеріалу виготовлене взуття, найбезпечніший спосіб – почистити його вручну”, – підкреслила Абрахам.
Водночас Соколовські рекомендує бути обачними, коли йдеться про прання спортивних кросівок.
“Багато високоефективних бігових кросівок розроблені з легкою пінопластовою прокладкою для амортизації та комфорту. Однак пральні машини можуть зруйнувати структуру піни, зменшуючи підтримку та комфорт. Це також призводить до ослаблення клею, що скріплює взуття, і нерівномірного висихання, через що взуття стає жорстким або деформованим”, – пояснила вона.
Тому, аби зберегти форму кросівок, варто мити їх вручну з м’яким милом та використовувати м’яку щітку, після чого висушити їх на повітрі.
“Видаліть якомога більше бруду, перш ніж кидати взуття в пральну машину. Добре поскребіть підошву і будь-які інші особливо брудні місця або прополощіть, щоб видалити найсильніші забруднення – так кросівки не потраплять в пральну машину з камінчиками і піском”, – зазначають у матеріалі.
Як підготувати взуття до прання в пральній машині?
Перед пранням вийміть шнурки та устілки. Експерти радять прати устілки вручну з м’яким мийним засобом, адже пральна машина може пошкодитися від великої кількості води. Шнурки ж можна покласти в сітчастий мішечок, який експерти також рекомендують використовувати, разом із взуттям.
“Для усунення неприємного запаху Абрахам рекомендує посипати взуття харчовою содою і залишити на ніч, а потім зчистити надлишки порошку і випрати його в пральній машині”, – додають у виданні.
Також варто обережно його сушити, адже більшість взуття скріплене клеєм, який, швидше за все, не витримає високих температур сушарки, зауважила Абрахам.
“Найбезпечніший спосіб сушити взуття – це сушити його на повітрі подалі від тепла, набиваючи внутрішню частину зім’ятою газетою або ганчірками, щоб допомогти взуттю зберегти форму. Тому сушка на повітрі є найбезпечнішим варіантом сушіння взуття. Для взуття з полотна, бавовни або поліестеру можна використовувати сушарку в крайньому випадку”, – наголосили у матеріалі.
Інші поради щодо прання
Раніше експерти з прибирання розповіли, як часто потрібно прати подушки. За їхніми словами, подушки можуть не мати брудний вигляд, але вони повільно збирають масла, пил і піт через наволочку.
Також стало відомо, які речі ніколи не можна прати з кондиціонером для білизни. До такого переліку увійшли одяг для активного відпочинку, купальники, одяг із вогнестійкого матеріалу та інші.
Коментувати