Квітневі заморозки, які вдарили по Рівненщині, завдали шкоди плодовим деревам, зокрема абрикосам та персикам, які вже почали цвісти. Це сталося через раннє потепління, що змусило дерева вийти з зимового стану, але на них сильно вплинули раптові похолодання, повідомляє “Кіровоград Кропивницький” з посиланням на PolitExpert.
Температура повітря опускалася до п’яти градусів морозу, що є критичним для рослин, оскільки вони не витримують таких температур.
Однак садівник з Рівненщини Валерій Пшеничний, який займається садівництвом вже близько 30 років, впевнений, що на врожай абрикосів та інших кісточкових фруктів ще є надія. У своєму саду він вирощує 300 дерев і більше 200 сортів.
“Так, заморозки пошкодили ранні сорти абрикосів та персиків, що почали цвісти. Але є й середні та пізні сорти, які ще не зацвіли. Їхні бруньки знаходяться в стані бутонів і не обмерзли, тому є шанс, що вони зацвітуть і дадуть гарний врожай пізніше, у кінці серпня”, — каже Пшеничний.
До таких сортів, за словами садівника, відносяться «Ананасний», «Красні щоки», «Фелтс» та інші. Всього ці дерева цвітуть пізніше, що дає їм шанс пережити холодну погоду без серйозних наслідків.
Абрикоси та персики, виявляється, здатні витримати морози до -25 градусів, але при таких температурах відмирають бруньки та пагони на деревах. Проте інші плодові дерева, такі як яблуні, груші та сливи, наразі перебувають у сплячому стані, тож їхні бруньки ще не розпустилися, і заморозки на них не вплинули.
“Заморозки лише уповільнили розвиток яблунь, груш та слив. Вони трохи пізніше почнуть свою вегетацію, але особливого занепокоєння це не викликає”, — додає Валерій Пшеничний.
Отже, хоча квітневі холоди вплинули на деякі культури, надія на врожай абрикосів та інших дерев ще зберігається, особливо завдяки пізнім сортам, які можуть уникнути негативних наслідків холоду.
Також ми писали про те, як аномальна спека вплине на врожай.
Коментувати