Археологи та патологоанатоми розкрили приголомшливу деталь стародавнього способу бальзамування, що дозволив зберегти тіло австрійського вікарія протягом майже 300 років. Цей процес, незвичайний для своєї епохи, допоміг зберегти тіло у дивовижному стані, і тепер науковці змогли розгадати таємницю його збереження, повідомляє “Кіровоград Кропивницький” з посиланням на Dailymail.
Як унікальний метод бальзамування зберіг капелана після 300 років у труні
Вікарій, що помер у 1746 році, став предметом вивчення після того, як його мумія була знайдена в хорошому стані. Це стало можливим завдяки специфічному способу бальзамування, який виявився абсолютно унікальним і не був зафіксований до цього часу.
Патологоанатом Андреас Нерліх із Університету Людвіга-Максиміліана пояснив, що в процесі бальзамування використовували деревну стружку, гілки, тканини та хлорид цинку, які допомогли сушити тіло зсередини.
Дивовижні матеріали для бальзамування: деревна стружка та хлорид цинку
При розтині тіла археологи виявили деревну стружку з ялиці та ялини, а також фрагменти гілок і тканини, що були використані для внутрішнього осушення. Чудова збереженість мумії стала результатом абсорбції рідини за допомогою цих матеріалів, що ввібрали рідини з черевної порожнини.
Окрім деревної стружки, було виявлено сліди хлориду цинку, що володіє потужними осушувальними властивостями і ще більше сприяв сушінню тіла.
Вивчення мумії капелана: що вчені дізналися про його життя та смерть
За допомогою радіовуглецевого датування вчені змогли виявити, що вікарій харчувався в основному зерновими культурами та продуктами тваринного походження. Однак, до кінця його життя його раціон став біднішим через війну, яка велася в той час.
Згідно з дослідженням, його скелет не мав ознак важкої фізичної роботи, що відповідає статусу священика. Також було виявлено ознаки паління та симптоми туберкульозу, який, ймовірно, став однією з причин його смерті.
Раніше ми писали про те що нафта дешевшає на тлі торговельної напруженості між США та Китаєм.
Коментувати