За словами Марка Треверса, самотність, відсутність соціальної підтримки та шкідливі емоційні стани посилили тенденцію до нещастя.
У звіті Gallup World Happiness Report за 2024 рік відзначається тривожне зниження рівня щастя в багатьох країнах. Зокрема, Сполучені Штати вперше випали з топ-20 найщасливіших країн, і тепер американці посідають 23 місце в списку. Про це у своїй статті для Forbes пише психолог Марк Треверс.
Посилаючись на доповідь, аналітик називає фактори, що сприяють зростанню рівня нещастя – зростаюча самотність, відсутність соціальної підтримки та шкідливі емоційні стани.
Треверс називає три способи, як можна відновити щастя.
Відео дня
1. Переосмисліть самотність
Майже кожен четвертий чоловік у світі відчуває себе досить самотнім у повсякденному житті. Самотність може створити відчуття, ніби ви вільно плаваєте в порожнечі, відчуваючи себе позбавленим спілкування та задоволення. Однак не завжди можливо мати хорошу компанію, щоб задовольнити свої потреби в товаристві. При цьому:
2. Знайдіть час, щоб підтримувати виконання зобов’язань
Незалежно від того, наскільки комфортно вам бути на самоті, ніщо так не бореться із самотністю, як плекання збагачувальних зв’язків і пошук соціальної підтримки.
“Однак пам’ятайте, що дружба не зберігається сама по собі. Ми повинні приділяти час і докладати зусиль для наших платонічних стосунків, щоб переконатися, що вони залишаються міцними та здоровими”, – каже психолог.
Навмисне планування спілкування з друзями створює можливості відчути щастя серед швидкоплинного життя. Участь у позитивному плануванні діяльності також може допомогти розширити ваш горизонт щастя.
“Складання планів на обід, відвідування магазинів, онлайн-ігри чи просто спільне проведення часу та купівля продуктів може відновити сили та залишити вас щасливими ще довго після завершення спілкування”, – стверджує фахівець.
3. Тренуйте свій мозок ефективно справлятися зі своїми емоціями
Існує схильність до негативних емоцій через сплеск цинізму як відповідь на обставини, в яких ми живемо, вважає експерт і дає способи, які допоможуть зрозуміти, як балансувати між хорошим і поганим:
Останні новини психології
Психолог розповів про головні гріхи пасажирів на борту літака. За словами Алекса Даєра, для більшості людей авіапереліт є стресовим процесом, навіть якщо вони літають регулярно.
Водночас до особистих чинників стресу, як то проблеми зі здоров’ям, емоційний стан або фобії, додаються і зовнішні чинники – від чужих дітей в істериці до невихованих дорослих пасажирів.
Вас також можуть зацікавити новини:
Коментувати