Світові ціни на нафту впали 19 травня на фоні геополітичних подій та економічної невизначеності у США. Зокрема, негативну реакцію ринку спричинили переговори щодо припинення війни в Україні та зниження кредитного рейтингу США агентством Moody’s, повідомляє “Кіровоград Кропивницький” з посиланням на Bloomberg.
Moody’s позбавило США вищого рейтингу: ринки реагують негативно
Одним із ключових чинників тиску на нафтовий ринок стало рішення агентства Moody’s Ratings, яке знизило кредитний рейтинг США з Aaa до Aa1, пославшись на зростання бюджетного дефіциту, що вже перевищує 2 трильйони доларів на рік, або понад 6% ВВП.
Це стало другим випадком втрати найвищої кредитної оцінки США — раніше аналогічний крок зробила агенція S&P ще у 2011 році.
На фоні цього рішення:
- 10-річні казначейські облігації США показали прибутковість у 4,52%
- 30-річні облігації досягли 5,00%
- Ризикові активи, включно з нафтовими ф’ючерсами, зазнали ослаблення
Це свідчить про падіння довіри інвесторів до фінансової стійкості США, особливо з огляду на посилення торгових суперечок під час президентства Дональда Трампа.
Переговори Трампа й Путіна: ринок стежить за діалогом щодо України
Ще один чинник, що вплинув на вартість нафти, — запланована телефонна розмова між Дональдом Трампом і Володимиром Путіним. Хоча сторони можуть торкнутися теми війни в Україні, аналітики вважають, що серйозних зрушень не відбудеться, оскільки Росія, ймовірно, вважає ситуацію на полі бою вигідною для себе.
“Хоча Brent втратила позиції, здивування викликає те, що падіння не стало глибшим”, — зазначив аналітик Bjarne Schieldrop.
Інші геополітичні фактори: Ємен, Іран і ОПЕК+
Ринок також залишається чутливим до ситуації в інших гарячих точках. Ціни на сировину нещодавно зростали через:
- Невизначеність у переговорах між США та Іраном
- Авіаудари Ізраїлю по територіях хуситів у Ємені
- Обіцянки дій у відповідь із боку Ірану
Водночас ОПЕК+ почала повертати на ринок зупинений раніше видобуток, що створює ризик перенасичення ринку до кінця 2025 року. Ціни на нафту, попри останні коливання, все ще залишаються більш ніж на 10% нижчими з початку року.
Коментарі фінансових лідерів: реакція США та ЄС
Міністр фінансів США Скотт Бессент спробував заспокоїти інвесторів, назвавши рішення Moody’s “індикатором із запізненням” та запевнивши, що адміністрація Трампа має намір скоротити витрати й стимулювати зростання.Тим часом голова ЄЦБ Крістіна Лагард звернула увагу на падіння долара щодо євро, назвавши це нелогічним, але симптомом зростаючої недовіри до політики США.
Раніше нафта подорожчала через зростання попиту.
Коментувати