Україна повинна продовжити та розширити існуючі податкові пільги для імпорту обладнання в енергетичну сферу, що стане важливим стимулом для розвитку зеленої енергетики, зокрема вітрової, повідомляє “Кіровоград Кропивницький” з посиланням на Liga.Net.
Податкові стимули для розвитку енергетики
Старша партнерка юридичної компанії “Альтело” Ольга Савченко підкреслила, що податкові пільги, зокрема звільнення від ПДВ та мит на імпорт обладнання для сонячних електростанцій (СЕС), стали основним стимулом для розвитку сонячної енергетики в Україні. За її словами, такі заходи необхідно продовжити, а також поширити на сектор вітроенергетики, щоб забезпечити сталий розвиток енергетичної інфраструктури країни.
“Розвиток вітрової енергетики в Україні має великий потенціал, і тому ми маємо забезпечити для цієї галузі такі ж податкові пільги, як для сонячної енергетики”, – зазначила Савченко.
Розвиток вітрових проектів в Україні
Юрист також звернула увагу на те, що в 2025 році в Україні розпочнеться реалізація низки великих проектів вітроелектростанцій (ВЕС), зокрема вітрові парки потужністю понад 80 МВт, Сокальська ВЕС потужністю 40 МВт і Тилігульська ВЕС на 386 МВт. Важливим є також розширення портфоліо вітрових проектів компанії ОККО, що свідчить про активність у цьому секторі.
“Європейські інвестори активно цікавляться українськими вітроенергетичними проектами, що підкреслює потенціал цієї галузі”, – сказала Савченко.
Необхідність підтримки вітроенергетики
Голова Української вітроенергетичної асоціації Андрій Конеченков також підкреслює, що майбутнє розвитку вітрової енергетики в Україні залежить від прийняття парламентом законопроєкту, який забезпечить податкові стимули для імпорту вітрового обладнання. Ці зміни мають стати основою для активізації будівництва нових вітроелектростанцій і систем зберігання енергії.
“Подібні кроки можуть не тільки стимулювати будівництво вітрових та сонячних станцій, але й активізувати інвестиції в сектор зелених технологій в Україні”, – додав Конеченков.
Розширення податкових стимулів для вітрової енергетики в Україні стане важливим кроком для зниження залежності від традиційних енергетичних джерел і забезпечить сталий розвиток екологічно чистих енергетичних проектів.
Раніше Туреччина запровадила пільги для іноземних стартапів.
Коментувати