Україна евакуювала 176 осіб з Ізраїлю перед ударами США по Ірану

Зеленський повідомив про евакуацію 176 осіб з Ізраїлю перед ударами США по Ірану, зазначивши, що захист громадян України є головним пріоритетом.

Володимир Зеленський
Україна евакуювала 176 осіб з Ізраїлю перед ударами США по Ірану

Україна успішно евакуювала 176 громадян з зони небезпеки на Близькому Сході, зокрема з Ізраїлю, напередодні авіаударів США по іранських ядерних об’єктах. Президент Володимир Зеленський підкреслив, що захист громадян України залишається пріоритетом для уряду, повідомляє “Кіровоград Кропивницький” з посиланням на Telegram.

Зеленський заявив, що українські дипломати і Головне управління розвідки (ГУР) спільно працювали над евакуацією громадян України та держав-партнерів з небезпечних територій. Всього було евакуйовано 176 осіб, більшість з яких прибули з Ізраїлю до Єгипту, а також триває евакуація з Ірану до Азербайджану.

Координація з міжнародними партнерами

Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга повідомив про злагоджену роботу українських дипломатів у регіоні, а також про тісну координацію з міжнародними партнерами для забезпечення безпеки українських громадян. Серед евакуйованих — не лише українці, а й громадяни інших країн, таких як Молдова, Латвія, Азербайджан, Естонія та США.

Зеленський наголосив, що Україна продовжує реагувати на звернення громадян і проводити евакуаційні заходи в регіонах, охоплених конфліктами. Він доручив Міністерству закордонних справ та розвідці вжити всіх необхідних заходів для забезпечення захисту громадян України та партнерів на Близькому Сході та в регіоні Затоки.

Удари США по Ірану

У ніч на 22 червня 2025 року Сполучені Штати завдали авіаударів по трьох ключових ядерних об’єктах Ірану — Фордо, Натанзу та Ісфахану. Президент США Дональд Трамп заявив, що операція була “вражаючим військовим успіхом”. Водночас, Ізраїль змушений був екстрено закрити свій повітряний простір через можливу загрозу з боку Ірану.

Трамп також пообіцяв, що США продовжать удари по Ірану, якщо Тегеран не погодиться на переговори щодо укладення нової ядерної угоди.

Раніше дрон РФ атакував евакуаційний автобус на Сумщині.