Єврокомісія готова посилити санкції проти Росії, аби змусити Кремль до переговорів

Єврокомісія закликає до посилення санкцій проти Росії через перегріту військову економіку, що може спричинити її обвал.

Єврокомісія готова посилити санкції проти Росії, аби змусити Кремль до переговорів

Європейська комісія вимагає від західних країн посилити санкційний тиск на Росію. Російська військова економіка знаходиться на межі колапсу, і якщо її підштовхнути, вона може обвалитися, що, за словами Урсули фон дер Ляєн, змусить Кремль сісти за стіл переговорів, повідомляє “Кіровоград Кропивницький” з посиланням на заяву президента Європейської комісії Урсули фон дер Ляєн.

Фон дер Ляєн зазначила, що 18-й пакет санкцій проти Росії сильно впливає на основні економічні джерела російського режиму. Військові замовлення вже настільки перегріли економіку, що вона може “вибухнути”, якщо на неї буде накладено ще більше обмежень.

“Цікаво було почути від міністра економічного розвитку Росії, що Росія перебуває на межі рецесії. Процентна ставка на рівні 20 відсотків, інфляція — 10 відсотків, а перегріта військова економіка Росії доходить до своїх меж”, — зазначила фон дер Ляєн.

Вона також нагадала, що Євросоюз зобов’язався надавати Україні два мільйони артилерійських снарядів і інвестувати 2,1 мільярда євро в українську оборону, використовуючи заморожені активи Росії.

“Ці кошти походять від заморожених російських активів, фактично Росія платить за зброю, яку використовує Україна”, — підсумувала президент Єврокомісії.

Санкції проти “тіньового флоту” Росії

Наразі головним джерелом доходів для російського режиму є нелегальна торгівля нафтою, яка здійснюється через “тіньовий флот” — напівлегалізовані танкери. Британія та Австралія нещодавно запровадили нові санкції проти цього флоту, спрямовані на компанії, які допомагають фінансувати російську військову агресію проти України.

У червні Австралія вперше застосувала обмеження проти кремлівського “тіньового” флоту, під санкції потрапили десятки танкерів.

Раніше ми писали про те, що Єврокомісія допоможе Україні у фінансуванні закупівель газу.

Exit mobile version