Металургійний сектор Європи стурбований невизначеністю щодо механізму CBAM

Європейські трейдери і металурги стурбовані невизначеністю щодо механізму CBAM, що вплине на витрати і постачання в майбутньому.

Металургійний сектор Європи стурбований невизначеністю щодо механізму CBAM

Трейдери та дистриб’ютори металопродукції в Європі висловили занепокоєння з приводу механізму транскордонного вуглецевого коригування (CBAM), що планується впровадити на ринку ЄС. Вони звертаються до урядів із проханням збільшити державну підтримку і розробити програми декарбонізації, повідомляє “Кіровоград Кропивницький” з посиланням на S&P Global.

Проблеми для металургів і переробників

Металурги наголошують на відсутності ясності щодо контрольних показників викидів, витрат і фінансових навантажень, які виникнуть після впровадження CBAM. Проблемою є також відсутність точних прогнозів маржі, що ускладнює планування діяльності на довгострокову перспективу.

Учасники конференції підкреслюють, що для переробних підприємств, особливо в таких сферах, як автомобільна промисловість і виробництво побутової техніки, важливим є фіксування цін. Водночас вони не хочуть нести ризики, пов’язані з можливою волатильністю через вплив CBAM. Деякі спікери також висловили побоювання щодо можливих збоїв у постачаннях у першому кварталі 2026 року, коли почнеться впровадження всіх наслідків механізму, що може призвести до несподіваних надбавок для покупців.

Невизначеність і підтримка малого бізнесу

Занадто велике регулювання і нерішучість у реалізації CBAM підривають довіру до здатності Європи досягти своїх цілей у сфері клімату та торгівлі. Малі та середні підприємства виявляються найбільш вразливими до цієї невизначеності, оскільки вони не можуть самостійно подолати виклики, що виникають через CBAM.

Незважаючи на реальний потенціал “зеленої” сталі для декарбонізації, попит на неї залишається слабким через нечітке сприйняття її цінності та відсутність стимулів для переробки. Такі стимули можуть бути надані у вигляді державних субсидій або правил екологічних закупівель.

Впровадження CBAM в Україні

Згідно з німецьким виданням Tagesspiegel, Єврокомісія готова відтермінувати впровадження CBAM для України, але лише за умови офіційного запиту від уряду України, якого на даний момент ще немає.

Президент Професійної асоціації екологів України Людмила Циганок зазначила, що відстрочку екологічного мита для України має ініціювати вище керівництво країни, оскільки запровадження СВАМ мита може бути катастрофічним.

Що таке CBAM?

CBAM передбачає запровадження вуглецевого мита на імпорт в ЄС таких товарів, як сталь, цемент, добрива, електроенергія, алюміній і водень, що може значно вплинути на міжнародні торговельні відносини.

Раніше ми писали про те, що Металурги за чотири місяці збільшили обсяги виробництва на 29,5%.

Exit mobile version