Укренерго приєднається до ITC-механізму з 1 липня

НЕК "Укренерго" з 1 липня приєднається до механізму, що забезпечує компенсацію витрат за використання міждержавних інтерконекторів при транзиті електроенергії.

Про це повідомив голова правління Укренерго Володимир Кудрицький у Фейсбуці, передає Укрінформ.

"Отримав позитивне повідомлення від наших колег з ENTSO-E, які схвалили приєднання Укренерго до ITC-механізму з 1 липня. Цей механізм діє в Європі та забезпечує операторам енергосистем прозорий та зрозумілий принцип компенсації витрат за використання міждержавних інтерконекторів при транзиті електроенергії", – написав Кудрицький.

Він пояснив, що Укренерго отримуватиме компенсацію інфраструктурних витрат та технологічних втрат в українській магістральній мережі при транзиті електроенергії з європейських країн. З іншого боку, компанія також сплачуватиме свою частку за транзит української електрики мережами країн-сусідів.

"Розмір такої компенсації буде залежати від річних обсягів транзитної електроенергії, яка «пройшла» українською мережею. Чим він більший, тим більші кошти ми зможемо отримати для подальшого розвитку енергетичної інфраструктури", – додав Кудрицький.

Крім того, додав він, приєднання до європейського ITC-механізму назавжди прибирає підстави для довготривалих судових спорів на українському ринку електроенергії щодо того, хто має покривати інфраструктурні витрати при міждержавних обмінах.

Як повідомлялося, 16 березня 2022 року після трьох тижнів роботи в ізольованому режимі енергосистема України була синхронізована із ENTSO-E. У квітні того ж року Україна набула статусу члена-спостерігача в організації.

14 грудня 2023 року НЕК "Укренерго" стала повноправним членом Європейської мережі операторів системи передачі електроенергії ENTSO-E.

www.ukrinform.ua

Exit mobile version