Прості, але дієві поради допоможуть новачкам швидше адаптуватися в новій обстановці та почати свій шлях до красивих форм, підкачаних м’язів та міцного здоров’я.
Чи потрібний індивідуальний тренер?
Потрапляючи до великого залу вперше, наприклад, як Олімпікстайл, багато людей не знають, що вибрати – кардіо- чи силові тренажери, заняття боксом на професійному рингу, бойові мистецтва, тхеквондо чи кікбоксинг, тощо. Визначитись з вибором допоможуть досвідчені тренери. Професіонали своєї справи розпишуть програму занять, підкажуть, які вправи найефективніші у тому чи іншому випадку, а також розроблять дієту. Все це у комплексі допоможе досягти бажаного результату від відвідування тренажерного залу.
Вибір часу для занять
Людині, яка працює, нескладно визначиться з часом відвідування залу. Як правило, це вечір. Але пік фізичної активності організму припадає на період з 13:00 до 16:00. Якщо займатися в цей час, результат від тренувань настане швидше. Час з 7 до 9 ранку та з 6 до 9 вечора вважаються піковими. У цей період людей у залі найбільше і перед тренажерами збираються черги.
Відповідний одяг
Спортивне екіпірування для тренажерного залу має бути в першу чергу зручним. Ідеальний варіант – шорти або спортивні штани, футболки з коротким рукавом або майка. На ногах – кросівки. Важливо стежити за чистотою одягу. Прати його потрібно після кожного тренування. Додаткові елементи – напульсники, наколінники або налокітники, спочатку новачку не знадобляться.
Додаткова підготовка
У спортивний зал люди ходять не «покрасуватися» перед дзеркалом, а з метою привести своє тіло у форму, тому потрібно докласти максимум зусиль. Щоб бути у всеозброєнні, рекомендується додатково ознайомитись із кількома книгами, присвяченими заняттям у спортзалі. Треба розуміти, що тренажерний зал – це місце із підвищеним травматизмом. Якщо виконувати вправи неправильно, є ризик серйозної травми.
Необхідність обстеження у лікаря
Фізична активність позитивно впливає здоров’я. Регулярні вправи зміцнюють імунітет, розвивають опорно-руховий апарат, попереджають розвиток багатьох захворювань серця та судинної системи, печінки, респіраторного тракту. Але тренування можуть і негативно впливати на стан здоров’я. Справа не тільки в неправильній техніці виконання, а й у наявності до спортивних занять протипоказань.
Перед тим, як йти до залу, настійно рекомендується пройти медичний огляд та діагностичне обстеження. Багато захворювань, що є протипоказанням до тренувань, можуть протікати у прихованій формі, тому виявити їх можна лише під час діагностики. В обов’язковому порядку схвалення лікаря необхідне при цукровому діабеті, хворобах нирок, серця чи судинної системи, наявності у минулому переломів чи хірургічних втручань.
Коментувати